Podzimní část pro Vlašim však nezačala optimálně. Klub v létě prošel klasickou obměnou kádru a zapracovával do sestavy především mladé hráče.

Výsledkově se středočeskému týmu moc nedařilo. „Nedařilo se nám výsledkově dotáhnout některé dobře rozehrané zápasy do vítězného konce a to poznamenalo tři čtvrtě podzimu,“ vzpomínal ne moc vesele na začátek letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Ladislav Janda.

Není divu. Jeho tým například proti Zbrojovce Brno doma vedl patnáct minut před koncem 2:0, ale o nadějný náskok přišel a nakonec remizoval 2:2. I zápas v Táborsku Vlašim ztratila devět minut před koncem. Právě podobné zápasy srážely tým od hory Blaník tabulkou do spodních pater.

„Byli jsme v patrech tabulky, kde jsme rozhodně nechtěli být,“ vzpomínal Janda na doby, kdy blaničtí rytíři spadli na čtrnáctou pozici.
Vše vyvrcholilo odchodem kouče Petra Havlíčka, jehož nejprve na několik kol nahradil manažer klubu Miloslav Brožek a výkony se zvedly.

Po příchodu trenérské dvojice Vasil Boev – Erich Brabec se už Vlašim definitivně postavila na nohy a po pěti zápasech bez porážky stoupala. „Díky této sérii jsme se dokázali dostat do klidného středu tabulky,“ ulevil si jeden z nejzkušenějších hráčů v modrém dresu a dodal: „Současné osmé místo není špatné, ale rád bych náš tým viděl ještě výše.“

Právě o zkušené hráče je ve Vlašimi trochu nouze. Tým se opírá de facto právě o záložníka Jandu, dále o stopera Štochla a také o útočníka Hadaščoka. Jinak tým tvoří vesměs mladí hráči. „Svou roli zkušeného hráče jsem přijal tak, jak to je. Vlašim jde cestou mladých talentovaných hráčů a já jsem ve svých devětadvaceti letech už starý. Ale doufám, že na hřišti to ještě vidět není,“ usmíval se dobře naladěný odchovanec vlašimské kopané, který druhou ligu hraje pod Blaníkem od postupu v roce 2009.

A jak si záložník FC Sellier & Bellot Vlašim bude užívat nadcházející volno? „Během volna budu doma a jako relax mi v poslední době slouží manuální práce na domě. A Vánoce? Ty ještě musím dořešit,“ uzavřel rozhovor Janda, který se svými spoluhráči absolvuje ještě tréninkový blok od 10. do 16. prosince.

Jiří Paýr