Středočeši naposledy odehráli mistrovské utkání v neděli 30. srpna doma proti Ústí nad Labem (vítězství 5:2). Pak přišla nejprve reprezentační přestávka, během které se navíc v mužstvu rozšířila nákaza koronavirem, kvůli které musely být odloženy následné dva zápasy v Třinci (tam se vinnou špatné dopravní situace, jež zamezila vlašimským hráčům dorazit do dějiště utkání, neodehrála ani plánovaná středeční dohrávka) a doma s Prostějovem.

A možná právě absence herní praxe se na hostech projevila v úvodu utkání, který také nakonec rozhodl o celém jeho osudu. Neuběhly ani dvě minuty, když Lutonský potáhl míč po levé straně a následně poslal míč do prostoru penalty, kde stál připravený Málek, který nekompromisně napálil míč pod břevno a hned z první šance vstřelil první, jak se později ukázalo i vítězný, gól Líšně.

Aby toho nebylo pro svěřence trenéra Šmejkala málo, už po pětadvaceti minutách musel hřiště nuceně opustit kapitán Ladislav Janda, kterého nahradil Michal Vrána. Následovala další šance Líšně, ovšem Krška tentokrát mířil pouze do míst, kde stál připravený Řehák. Až pak o sobě dali vědět i hosté, jenomže Blechovu skákavou střelu přibližně z dvaceti metrů vyrazil gólman Veselý na roh.

Po pauze už ale přeci jen Vlašimští hýřili výrazně větší aktivitou a snažili se o vyrovnání. Šance měli, ale chyběla jim kvalita v koncovce i potřebná porce fotbalového štěstíčka.

Po centru Bredy nejprve hlavičkoval těsně nad Vrána. Neujala se ani rána střídající nové posily Marka Červenky, kterou zlikvidoval Veselý. Domácího brankáře pak nachytal na švestkách Dias, když kroutil míč mezi tyče přímo z rohu, na brankové čáře ho ale vyhlavičkoval jeden z obránců. Poslední velkou možnost Vlašimi na srovnání měl v závěru na hlavě Breda, ale jeho pokus nebyl dostatečně prudký, proto skončil pouze v rukavicích Veselého.

Líšeň tak nakonec těsný náskok udržela až do závěrečného hvidzu.

SK Líšeň - FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0 (1:0). Branky: 2. Málek. Karty: 33. Jeřábek (LIS) – 9. Janda (VLA), 71. Broukal (VLA). Rozhodčí: Ondřej Lerch – Pavel Vlasjuk, Zdeněk Dobrovolný.

SK Líšeň: Veselý – Jeřábek, O. Ševčík (C), Bednář – Kučera – Pašek (86. Minařík), Málek (76. Demeter), Krška (77. Matocha), Lutonský – Szotkowski (64. T. Machálek), Silný (86. Rolinek).

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Broukal, J. Štochl, Zukal – Ruml, Průcha (76. Daniel Kozel), Blecha, P. Breda – Dias (86. Ogiomade) – Janda (C) (25. Vrána), Červenka (76. Firbacher).