Až se fotbalisté po vánoční pauze sejdou, bude je čekat týdenní dril, než se vydají na soustředění do Nymburka. Tam také sehrají jediný přípravný zápas z plánovaných sedmi na jiné než domácí půdě. Zbylých šest testovacích utkání sehraje Vlašim na vlastním hřišti na umělém trávníku vedle fotbalového stadionu.

Vlašim má na co navazovat. Po podzimu a odehraných 16 kolech ji přísluší čtvrté místo s dvoubodovou ztrátou na příčky znamenající baráž o nejvyšší soutěž. Stejný náskok ale mají naopak před osmou pražskou Duklou. Horní polovina tabulky je hodně našlapaná.

Fotbal, ilustrační fotografie
Těšíme se na souboj sousedních vesnic, říká vedoucí Želivanu Hulice Ivan Petrů

Po zápase v Nymburce, kde Vlašimští sehrají úvodní přátelské utkání s Chrudimí, se kterou je na jaře čeká i dohrávka z podzimu, pak na svěřence Martina Hýského čeká šestice duelů s Jihlavou, rezervou ostravského Baníku, pražskou Duklou, záložním celkem Mladé Boleslavi nebo Příbramí. Generálku obstará utkání s třetiligovými Přepeřemi. „Oproti létu nemáme prvoligové soupeře, protože liga začíná brzo a tak nás čekají soupeři z druhé a třetí ligy,“ přiblížil program přípravy hlavní trenér Martin Hyský na klubovém webu.

Poslední přípravný duel sehraje Vlašim 26. února. O týden později už nastoupí v rámci 17. kola druhé nejvyšší soutěže proti Táborsku a bude se hrát v rychlém tempu. Vyjma vložené dohrávky z podzimu si v dubnu vyzkouší dvakrát “anglický týden“, tedy model, kdy se bude hrát sobota-středa-sobota. FORTUNA NÁRODNÍ:LIGA pak pro Vlašim skončí v polovině května, kdy doma přivítají Opavu.

Program zimní přípravy
10. ledna: Zahájení zimní přípravy
18. ledna: Soustředění Nymburk
22. ledna: Chrudim – Vlašim (11:00, UMT Vlašim/Nymburk)
29. ledna: Vlašim – Jihlava (11:00, UMT Vlašim)
2. února: Vlašim – Baník Ostrava B (14:00, UMT Vlašim)
5. února: Vlašim – Dukla Praha (14:00, UMT Vlašim)
12. února: Vlašim – Mladá Boleslav B (11:00, UMT Vlašim)
19. února: Vlašim – Příbram (11:00, UMT Vlašim)
26. února: Vlašim – Přepeře (14:00, UMT Vlašim/tráva Vlašim)