Až v pondělí dopoledne vyběhnou k prvnímu tréninku v rámci letní přípravy, po třech letech uvidí nového kouče. Fotbalisté Vlašimi místo Martina Hyského povede Aleš Majer, který předchozích pět roků strávil na Dukle z toho čtyři z nich u rezervního týmu.

„Těším se moc. Teď je to pro mě trošku hektická doba, protože jsme se dohodli před pár dny. Dáváme všechno dohromady – kádr, realizační tým. Jinak se těším moc. Spolupráce s vedením běží perfektně. Jsem plný očekávání, až začneme,“ přiznal nový kouč Vlašimi. Podle jeho vlastních slov se přesun z Julisky pod horu Blaník přesunul velmi rychle. „Nabídku jsem obdržel ve čtvrtek a o tři dny později jsme už byli domluveni. Velmi děkuji vedení Dukly, že mi jednání s Vlašimí umožnilo,“ řekl Majer pro klubový web pražského celku.

Majer bude ve Vlašimi navazovat na Martina Hyského, který v klubu strávil předchozí tři roky. Nejpovedenější z nich byl hned ten první, kdy se s týmem probojoval až do baráže. „S Martinem se známe z našich společných studií na profilicenci. Samozřejmě jsme si volali, tak jsem mu lidově říkal, že bych raději přicházel po někom méně schopném, než je on. Navázat na něj a jeho předchůdce bude velká výzva a závazek. Chci ale na něj navázat a trošku posunout prostředí v klubu a jeho rozvoj,“ prozradil Majer.

On sám byl v předchozích sezonách zvyklý pracovat s mladým kádrem. Podobné složení týmu bude mít k dispozici i ve Vlašimi. V něm už se najde ale i několik zkušených hráčů, které pod Juliskou neměl k dispozici.

„Věkové složení týmu bude jiné, než jsem byl zvyklý. Doteď jsem pracoval převážně s hráči maximálně do 21 let. Bude tam větší důraz na aktuální výsledek. Určitě chceme uspět. Když trénujete béčko ve třetí lize, tak tam je primární rozvoj než výsledek. Na druhou stranu i od tohoto nechci ustupovat. Mužstvo budeme mít spíš mladší a hráč se dá posunout a rozvíjet v každém věku. Nechci úplně ustupovat od svého vedení týmu,“ nastínil část ze své filozofie nový kouč Vlašimi.

„V kádru budou starší hráči, kteří druhou ligu určitě hráli jako například Jiří Kulhánek, Petr Breda. V tomhle bude určitě rozdíl. Na Dukle jsme v béčku neměli žádného zkušeného hráče,“ řekl Majer.

Co se týká osobních očekávání, tak ty bude mít nový trenér především v tom, jestli zvládne působit ve druhé nejvyšší soutěži a v profesionálním fotbale. „Chtěl bych trošku posunout tým a klub. Vedení klubu mi říkalo, že chce hrát druhou nejvyšší soutěž a konkrétní cíle si budeme muset nastavit společně s týmem,“ uzavřel 44letý kouč.