Od úvodního hvizdu sobotního utkání v jihočeském městě si převahu vytvořil druholigový celek z Vlašimi. Právě FC Sellier & Bellot si ve 12. minutě utkání vzal na svou stranu vedení, když se prosadil záložník Filip Blecha. Dominanci Vlašimi na umělém trávníku potvrdil po pětadvaceti minutách hry druhým gólem Lubomír Ivanko-Macej. S přibývajícím časem domácí zlepšili svoji hru, ale čtyři minuty před koncem poločasu ukázali svěřenci Ericha Brabce svou sílu a díky přesnému zásahu z kopaček Milana Kadlece zvýšili již na 3:0.

V úvodu druhé poloviny zápasu Vlašim držela otěže plně ve své moci a hlídala svůj náskok, ale postupem času se domácí tým dostával do hry. Výsledkem nakonec bylo snížení v 76. minutě a deset minut před koncem dokonce přišel druhý gól jihočeského celku. Více se již na umělém trávníku v Písku neodehrálo a Vlašim tak nakonec zaslouženě zvítězila 3:2.

V pondělí 28. ledna čeká hráče odjezd na soustředění do Třeboně, které bude zakončeno v sobotu 2. února. Právě tento den od 11 hodin odehraje Vlašim další přípravné utkání s Benešovem na umělé trávě sportovního areálu Na Lukách ve Vlašimi.

Hostující kouč Erich Brabec pak zápas zhodnotil: „Do pětašedesáté minuty zápasu jsem byl s výkonem našeho týmu spokojen. Hráči plnili vše, co jsme si řekli. Byli v pohybu, drželi míč, vytvářeli si šance a proměnovali je. Poté možná i vinou prostřídání hra ztratil a tempo a soupeř v závěru zkorigoval skóre. Se závěrem utkání jsem spokojen nebyl a já doufám že si hráči uvědomí, že je potřeba se koncentrovat na celý zápas.“

Písek – Vlašim 2:3 (0:3)

Branky: 76. Hrachovec, 80. Pecka – 12. Blecha, 25. Ivanko-Macej, 41. Kadlec. Diváci: 45.

Písek: Kafka – Benetka, Vacovský, Běloušek, Hanzlík, Kulík, Hrachovec, Milec, Grobár, Voráček, Pinc (Vojtíšek, J. Held, Mařík, Kasík, Pecka, M. Held, Vávra, Sedláček).

Vlašim: Řehák – Výborný, Gyliasultinov, Pavlík, Štochl, Ivanko, Kadlec, Janda, Shabanov, Dao, Blecha (Toml, Cetr, Mizerák, Novotný, Badocha, Dušek, Le Giang).

Jiří Paýr