Loňská Vlašim hlásí návrat. Podzimní nervozita už zdá se kabinu středočeského celku opustila. Účastníkovi baráže minulého ročníku se vrací tvář a herní pohoda, kterou dokazuje výhra v Opavě. K vítězství byl klíčem podle asistenta trenéra Dušana Bindera týmový duch a ochota běhat. „Přesto, že jsme měli přes týden pár nemocí, tak hráči se kousli a jeden za druhého běhali. Všichni byli za týmem a jsou z toho tři body z Opavy, které jsou do tabulky hodně důležité a hodně mohou pomoct,“ řekla zimní akvizice v realizačním týmu Vlašimi.

Ačkoliv se střetly dva celky, které loni marně usilovaly o účast v nejvyšší soutěži, tak jejich vzájemnému souboji chyběla podle Bindera atraktivita lahodící oku fanouška. Utkání nabídlo hodně nakopávaných balónů a souboji, naopak postrádala fotbalovost. Opava nastoupila do zápasů bez marodů Rychlého a Rataje. Úvodní dějství nabídlo řadu promarněných příležitostí, nicméně jedna se přece jen ujala, když po přihrávce Solomona našel Musil před brankou Smejkala, který otevřel skóre. Domácí většinou zakončovali vedle nebo vůbec. Když se do zakončení dostal Kopečný, tak našel pouze připraveného Vágnera.

Na druhé straně ale odmítli zvýšit nejprve dvakrát Suchan a jednou Svoboda. Na druhé straně se vyznamenal i Vágner, který vytáhl nepříjemnou střelu Kadlece a v závěru stoprocentní šanci Ščudly. „Určitě nám pomohl zápas se Spartou, co se týče sebevědomí. V tabulce jsme nyní výš a máme dobrou chuť pracovat do reprezentační pauzy, zlepšovat drobnosti, které jsem v Opavě nevyřešili správně. Teď je delší prostor si na to říct, natrénovat a zanalyzovat si zápasy zpětně,“ uvedl Binder.

Vlašim se tak před reprezentační přestávkou posunula do středu tabulky. Klid však ještě mít nemůže, protože na sestupové příčky má stále pouze tříbodový náskok. Skvělou formu zkraje jara proto bude chtít potvrdit doma proti Třinci. Hrát se bude v sobotu na Apríla od 16:30.

Slezský FC Opava – Vlašim 0:1 (0:1)

Branka: 26. Smejkal. Rozhodčí: Klíma – Horák, Dobrovolný. ŽK: 1:3. Diváci: 1523.

Opava: Číž – Helebrand (46. Ščudla), Tsykalo, Janoščín, Kadlec (84. Dostál) – Bílek, Omale – Šigut, Whiffen (46. Hranoš), Kopečný – Yunis.

Vlašim: Vágner - Vala (46. Onije), Vilotić, Nogha, Musil – Solomon (93. Janda), Křišťan, Suchan, Smejkal (66. Horský), Rigo – Svoboda (80. Biegon).