Vlašim v domácím prostředí ochutnala vlastní medicínu. Rozjetá rezerva Olomouce jí od začátku půjčovala míč jen sporadicky. Navíc vládla i v osobních soubojích. Domácí sice jako první rozvlnili síť, avšak z ofsajdu. Udeřili tak hosté. Bývalý hráč Středočechů Ebrima Singhateh nabídl míč Fialovi, který se trefil milimetrově po zemi k tyči. Uběhly tři minuty, kdy Vágner našel odkopem jen Hadaše a ten obloučkem poslal balón do odkryté branky.

„Dva rychlé góly nejsou nikdy nic příjemného. Neřekl bych, že nás to úplně zlomilo, protože pak jsme je do přestávky docela tlačili,“ mínil obránce Petr Kurka. Pokud někdo dával Vlašimi naději na zvrat v zápase, tak po změně stran o ní přišel. Béčko Sigmy dokonale eliminovalo všechny přednosti domácích a utkání si pohlídalo. Středočechům nepomohly ani změny v sestavě, i když zprvu impuls přinesly, avšak po celou dobu jim drhla především finální fáze.

„Druhý poločas byl úplně špatný. Do ofensivy předvádíme hrozně málo. Pak jsme dostali třetí gól, který byl rozhodující. Takže je to škoda. Z toho zápasu vytěžit víc,“ zoufal si Kurka. Vlašim inkasovala potřetí ve chvíli, když se pokoušela hrát vepředu vabank. Náhle zůstal Fiala sám před Vágnerem a bez problémů přidal třetí gól hostů.

Vlašim - Olomouc B 0:3 (0:2)

Branky: 19. a 79. Fiala, 22. Hadaš. Rozhodčí: Vokoun – Machač, Vyhnanovský. ŽK: 4:1. Diváci: 408.

Vlašim: Vágner – Kurka, Li. Pernica (84. Heppner), Kulhánek – Breda, Pikul (46. Vachoušek), Biegon (69. Kareem), Šubert (46. Osuagwu) – Planka (58. Musil) – Beran, Nogha.

Olomouc B: Koutný – Dohnálek, Cahel, Israel, Slavíček – Mikulenka (74. Jalovičor) – Fiala, Hadaš, Muritala, Singhateh (60. Amasi) – Elbel (81. A. Uriča).