„To je ono! To je ono!“, skandovali vlašimští fanoušci po zápase a měli proč. Hráči jim konečně dali důvod k radosti. Na domácím stadionu dali zapomenout na několik posledních týdnů a divákům připomněli výkony podobné v minulé sezoně. Rytíři pod bájnou horou Blaník se tak povolávat nemusí a mohou ještě v klidu spát.

I když jeden by se tu přeci jen našel. Antonín Svoboda už přes rok čekal na vstřelenou branku v mistrovském zápase. Nyní to byl právě on, kdo po čtvrthodině hry začal gólovou explozi Vlašimi. „Bylo cítit, že na nás leží deka a jsem rád, že se nám povedlo vyhrát,“ ulevil si autor dvou branek domácího celku.

Od jeho úvodní trefy existoval na hřišti pouze jeden tým. Vlašim přejela Prostějov na všech frontách. Hosté navíc hráli celý druhý poločas o deseti, když se v závěru toho prvního nechal vyloučil Bialek. Hanáci následně hru otevřeli a domácí je trestali, jak jen to šlo. „Všichni jsme si uvědomovali, jak byla situace a každý hráč chtěl zlomit smůlu, ať už se dělo cokoliv. Takže každý za sebe i za tým,“ uvedl Svoboda. Na něj navázal do přestávky Horský a po změně stran ještě trio Suchan, Toula a Rigo.

Vlašim se tak díky výhře zbavila nejen ošklivé nuly v kolonce bodů, ale zároveň se na rozdíl dvou přiblížila právě Prostějovu. „Potkaly se dva týmy, které bojovaly o to, kdo se chytne a věřím, že jsme se chytli a budeme na to už jenom navazovat,“ řekl Svoboda. I z tohoto pohledu byla výhra pro loňského účastníka baráže o nejvyšší soutěž důležitá. Případná další ztráta by totiž pouze prohloubila jeho propast mezi ním a nejbližšími soupeři.

Vlašim – Prostějov 6:1 (3:0)

Branky: 16. a 36. Svoboda, 44. Horský, 53. Suchan, 75. Toula, 81. Rigo – 78. Gáč. ŽK: 2:6. ČK: 0:1. Rozhodčí: Kvítek – Šimáček, Poživil. Diváci: 378

Vlašim: Vágner – Lehoczki (62. Heppner), Hošek (71. Lehovec), Rigo, Zinhasović, Smejkal (76. Onije), Halinský, Suchan, Kulhánek, Horský (62. Toula), A. Svoboda (70. Langhamer).