Podle Disciplinární komise se měl Kulhánek rasisticky vyjádřit na adresu soupeře, za což vyfasoval trest na osm zápasů. V sobotu proti Brnu ale může hrát. Vlašimský klub celou záležitost ohledně svého kapitána řešil a nyní vydal i tiskové prohlášení.

„Fotbalový klub FC Sellier & Bellot Vlašim se důrazně ohrazuje a distancuje od nařčení z údajných rasistických výroků kapitána týmu Jiřího Kulhánka směrem k protihráči v utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s SK Líšeň. Klub provedl důkladné interní šetření, kdy dal prostor všem aktérům se k celé situaci vyjádřit a nikdo nezaznamenal jakékoliv výroky s rasistickým podtextem,“ uvedl v prohlášení za druholigový celek tiskový mluvčí Jiří Paýr.

„Dovolujeme si upozornit, že náš klub dlouhodobě pracuje s fotbalisty pocházející z Afriky a nikdy jsme nezaznamenali jakékoliv problémy. Sám Jiří Kulhánek je natolik zkušený fotbalista, který si je vědom své pozice kapitána a lídra týmu, ve které vystupuje a v minulosti se nedopustil žádných závažnějších prohřešků nejen proti interním pravidlům klubu, ale také celé FAČR. Vlašimský klub pevně stojí za svým hráčem, který čelí podle našich zjištění křivému nařčení a podnikne potřebné kroky k očištění dobré pověsti nejen Jiřího, ale také klubu jako takového. Všichni v klubu jsou za jedno v tom, že rasismus, a to v žádné podobě, nemá na fotbalových stadionech a ve společnosti místo!,“ uzavřel tiskový mluvčí Vlašimi.

Disciplinární komise je ale jiného názoru. Po vyslechnutí zúčastněných hráčů z obou táborů i hlavního rozhodčího došla k závěru, že ze strany Kulhánka došlo k rasistickým projevům na adresu hráče Líšně.

„Disciplinární komise je znepokojena, že v posledních týdnech se případy rasismu na tribunách nebo přímo mezi aktéry samotných utkání objevují častěji než dříve. Disciplinární komise to odmítá tolerovat a hodlá proti rasistickým projevům nadále bojovat,“ uvedl předseda komise Richard Baček.

Kulhánek je tak v krátké době dalším hříšníkem ohledně rasistického chování po trenéru Dukly Petru Radovi, který nejprve dostal trest na osm měsíců, odvolací komise mu pak snížila délku trvání na tři měsíce. Stejnou naději má nyní i kapitán Vlašimi. Verdikt Disciplinární komise není pravomocný a kapitán Vlašimi se jednak může odvolat, zároveň také smí nastoupit do posledního utkání sezony proti brněnské Zbrojovce.


Načítám tabulku ...