Vlašim tak nedokázala (zatím) přenést do sezony dobré výsledky ze zimního období – jen se potvrdila předzápasová slova trenéra Daniela Šmejkala, který upozorňoval, že dosažené výsledky v přípravě nemají z různých okolností velkou vypovídající hodnotu o formě jednotlivých týmů. Nutno podotknout, že Táborští získali – vzhledem k průběhu – tři body zaslouženě.

Od počátku byli mnohem aktivnější a už během první dvacetiminutovky si vytvořili velké šance. Obě měl na svědomí Pinc – poprvé si ale v konečné fázi moc předkopl míč, podruhé zase po centru Plachého nevyzrál na brankáře Řeháka.Ten udržel akcie svého týmu nad vodou i závěru poločasu, když vytáhl na roh nebezpečnou dalekonosnou ránu domácí Plachého.

Vlašim se pořádně osmělila až po obdržené brance. Vyrovnání měl nejprve na kopačce Blecha, jenže bránu o malý kousek minul. Krátce po hodině hry pak měli další šance střídají Jurásek a Diaz, ale ani jeden z nich nedokázal prostřelit brankáře Pecháčka.

V samotném závěru zápasu pak neuspěl ani Zukal, který z bezprostřední blízkosti napálil opět pouze Pecháčka, čímž jen dokumentoval zmar Vlašimi v koncovce. I díky tomu Táborsko uhájilo vítězství až do závěrečného hvizdu.

Šanci na reparát budou mít Středočeši už v pátek, kdy se představí v dalším utkání, tentokrát na trávníku Ústí nad Labem.

FORNUTA:NÁRODNÍ LIGA, 13. kolo

Vlašim – Táborsko 0:1 (0:0)

Branka: 57. Holiš. Rozhodčí: Nedvěd - Vaňkát, Slavíček. ŽK: 1:3.

Vlašim: Řehák – P. Breda, Broukal, J. Štochl, V. Svoboda (89. Zukal) – Janda (72. Křišťan), Blecha, Průcha (72. Firbacher), Vrána (60. Jurásek) – Dias, Bassey.
Náhradníci: Markovič – Jurásek, Firbacher, Zinhasović, Křišťan, Daniel Kozel, Zukal.

Táborsko: Pecháček – Penc, Tusjak, Holiš, P. Plachý (74. Janošík) – Tolno (88. Dybala), Liepa, Pinc, Boula – Almeida (88. Havrda), Čapek (90+1. Provazník).
Náhradníci: Zadražil – Majka, Janošík, Icha, Dybala, Provazník, Havrda.