Minulý týden ohlásily České Budějovice velkou posilu v podobě návratu Zdeňka Ondráška, který se na jih Čech vrátil po jedenácti letech. Očekávaly se od něj góly a 34letý útočník se prosadil hned po třech minutách. Vlašim se však hodně rychle otřepala a prosadila se záhy, když se za domácí obranu dostal John, následně udělal kličku brankáři Tůmovi a postaral se o srovnání skóre.

Víc ze hry měli i nadále domácí, avšak přímý kop Hory skončil těsně vedle tyče a následný tlak už k žádné větší šanci nevedl. Vlašim si na svou šanci počkala do závěru prvního poločasu. Pokus zpoza šestnáctky ještě Tůma kryl, avšak po centru z levé strany, který zužitkoval Labík, už byl bez šance a svěřenci trenéra Martina Hyského se dostali do vedení.

O přestávku došlo na obou stranách ke změnám v sestavě, zejména Dynamo nastoupilo s obměněnou jedenáctkou. Pokus Nikla byl sražen na roh stejně jako dvě šance Sladkého. Hosté přežili všechny akce domácích a nakonec si připsali premiérové vítězství v přípravě na nadcházející sezonu.

„Výsledkově zápas sice nevyšel, ale zase tak velkou hlavu si z toho neděláme. Vyhrávat samozřejmě chceme, ale je tady spousta nových kluků, co trénuje jinak a takticky to zatím tolik nefunguje. Proti Vlašimi jsme chtěli hlavně běhat, což tam bylo,“ zhodnotil trenér Českých Budějovic Marek Nikl.

České Budějovice – Vlašim 1:2 (1:2)

Branky: 3. Ondrášek – 9. John, 44. Labík.

České Budějovice: Tůma – Broukal, Šimoník, Hák – Matoušek, Čoudek, Hellebrand, Penner, V. Hora – Ondrášek, J. Hora. Náhradníci: Andrew – Havel, Suchan, Bastl, Brbec, Hais, Čermák, Sladký, Nikl, Pařízek, Adediran.

Vlašim: Vágner – Labík, Nogha (70. Franěk), Kulhánek, Heppner – John (70. Ndiyane), Musil, Onije, Šimeček (46. Dostál), Šubert (46. Janda) – Singateh (46. Biegon).