O čtyři minuty později do Vyšehradu už vyšlo. Vojtěch Šandera centroval před branku a Tomáš Dočekal hlavičkou usměrnil míč do branky. Dlouhou dobu se pak hrál klidný fotbal, další šance byly k vidění až v závěru. Nejprve po rohovém kopu hlavičkoval Ladislav Janda. Jeho zakončení výborně Matouš Babka vytáhl na roh. Na druhé straně po rychlé akci vyrazil míč Olivier Vliegen jen před sebe, a pak balon zalehl, k dorážce se domácí nedostali. První poločas tedy skončil 1:0.

Ve druhém poločase měl dobrou příležitost hostující Lucas Diaz. Jeho tvrdou ránu ze zhruba dvaceti metrů tak tak vyrazil Matouš Babka na rohový kop. V 68. minutě se už hostům podařilo vyrovnat. Daniel Kozel připravil míč pro spoluhráče, Adam Diamé prudce hlavičkoval do brány, zakončení bylo nechytatelné. Vlašimi se důrazná a trpělivá hra vyplatila. Dlouhou dobu to vypadalo na remízu, ale v samotném závěru ji Vlašim odmítla.

Hostující celek bleskově rozehrál rohový kop, na velkém vápně získal míč Daniel Kozel. Jeho střelecký pokus si nechtěně ztečoval do své branky a do protipohybu brankáře Babky. Na tento gól už Vyšehrad odpovědět nedokázal, a tak prohrál na své půdě 1:2.

Vlašim byla v tomto zápase aktivnější, vypálila na branku hned sedm střel. Z toho byly dvě úspěšné. Fotbalisté Vlašimi dokázali otočit nepříznivý stav a ze stadionu Evžena Rosického si odvezli tři body.

Vyšehrad - Vlašim 2:1 (1:0)

Branky: 12. Dočekal – 68. Diamé, 88. Daniel Kozel. Karty: 22. M. Černý (VYS) – 65. J. Štochl (VLA). Držení míče: 44 % : 56 %. Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 1:1. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 19:8.

FC Slavoj Vyšehrad: Babka – Čejka, Šandera, Dočekal, Košút – Januška (69. Kříž), Alexandr, Drobílek, Černý /C/ (72. Vaněk), Kubala – Králíček (83. Vandas).
Náhradníci: Otáhal – Burda, Vejvar, Vojta.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vliegen – Sváta, Štochl, Broukal – Vrána (60. Daniel Kozel), Blecha, Průcha, Svoboda – Janda /C/ (60. Ogiomade), Dias (90+1. Firbacher), Červenka (56. Diamé).
Náhradníci: Řehák – Zukal, Zinhasović.