Vlašim se pokusila na favorita nastoupit a být v úvodu aktivnější, jenomže jako první se dostal do šance jejich soupeř. Ke střele se dostal Smrž, jeho pokus ale vyrazil pohotově Kolář, který se následně blýskl i po půl hodině hry. Tentokrát si musel poradit s tvrdou ranou Krejčího. Po pokusu Kučery ho pro změnu zachránilo břevno.

Hradec se přeci jen dostal do vedení. Pět minut před odchodem do šaten vystřelil zpoza šestnáctky Kodeš. Po změně stran oba týmy prostřídaly, úroveň hry opadla. Východočeši zkoušeli několik šancí zakončit až do prázdné branky, i když proti Radovi vytáhl Vágner parádní zákrok. Na druhé straně selhal v úniku navrátilec po zranění Toula. Favorit mohl přidat pojistku, avšak jeho trefa neplatila pro ofsajd.

Když už se schylovalo ke konci, tak se Vlašim dočkala penalty. Po faulu na Toulu se k míči postavil Šimeček, poslal gólmana na druhou stranu a trefil se přesně k tyči. „Podcenění. Lehkovážný přístup hráčů. Úplně zbytečná penalta do připravené obrany, za mě hrubá chyba,“ komentoval okamžik trenér Hradce Jozef Weber.

Hradec Králové – Vlašim 1:1 (0:0)

Branky: 41. Kodeš – 89. Šimeček (p).

Hradec Králové: Reichl (46. Bajza) – Čech (75. Baloun), Harazim (70. Hlaváč), Horák, Juliš, Kodeš (46. Rada), Klíma, Krejčí (46. Pudhorocký), Kučera, Smrž (60. Leibl), Vašulín (46. Šašinka).

Vlašim: I. poločas: Kolář – Janda, Kulhánek, Nogha, Labík – Musil, Onije, Šubert – John, Tavares, Singateh. II. poločas: Vágner – Labík (60. Beránek), Kulhánek, Nogha, Heppner – Musil (70. Franěk), Onije, Šimeček – John (60. Toula), Biegon, Dormond.