Svěřenci trenéra Daniela Šmejkala ani během pauzy o herní praxi nepřišli. Během minulého týdne totiž odehráli zápas osmifinále MOL Cupu proti prvoligovému Jablonci. Favoritovi po srdnatém výkonu podlehli doma 2:3 a jejich snová pouť soutěží tak skončila. „Je to škoda, ale to už je za námi. My se chceme naplno soustředit na nadcházející ligový souboj,“ prohlásil pro klubový web brankář Josef Řehák.

Ilustrační foto
Bude se dohrávat sezona? Jedině dobře, zní z fotbalového klubu Libouň

Ač v pozici hůře postaveného celku v tabulce, tím pádem v roli papírového outsidera, půjdou hráči Vlašimi do sobotní bitvy plní sebevědomí. To jim dodal nejen dobrý výkon proti Jablonci. „Jsme rádi, že se nám podařilo po neúspěšném prvním utkání nejprve uhrát bod v Ústí a poté doma porazit Třinec. Nyní je na nás, abychom na to navázali a získali další body,“ vyřkl Řehák jasný cíl.

Při pohledu do historie vzájemných utkání se možný bodový zisk jeví jako velmi reálný. Středočeši z dosavadních pěti vzájemných duelů třikrát zvítězili, jednou remizovali a jednou prohráli. Porážka se váže k dosud poslednímu měření sil, které proběhlo během podzimní části na stadionu v Kollárově ulice, odkud si Prostějov odvezl vítězství 3:1.

Vlašim tak má svému soupeři co vracet. Uspěje?