Vlašim si bude chtít do jara přenést dobrou formu z přípravného období, během něhož zaznamenala z pěti utkání bilanci tří vítězství, jedné remízy a jedné porážky – postupně porazila Vyšehrad, Viktorii Žižkov, remizovala s Duklou Praha, prohrála s Hradcem Králové a před necelým týdnem zdolala v generálce zásluhou jediného gólu Basseye Chrudim.

Trenér ovšem zároveň krotí přehnaný optimismus. „Příprava je příprava, mistrovské utkání je mistrovské utkání. Podle mého názoru nemají tyto výsledky žádnou velkou vypovídající hodnotu i z důvodu, že pouze jednou jsme hráli na přírodním trávníku. To, jak na tom opravdu jsme, nejen my, ale i všechna ostatní mužstva, ukáží první ligové zápasy,“ podotýká.

Proto také nečeká jednoduché utkání, ačkoliv jeho tým bude vzhledem k postavení v tabulce (souboj sedmého se čtrnáctým) papírovým favoritem. „Čeká nás duel s velmi dobře organizovaným soupeřem. Navíc s výjimkou asi dvou mužstev je zbytek soutěže velmi vyrovnaný,“ upozorňuje Šmejkal.

A závěrem vyslovil ještě jedno přání: „Když se podívám na předpověď počasí, tak doufám, že budou podmínky fotbalu přát.“