V minulé sezoně táhl Vlašim střelecky záložník a kapitán týmu Jan Suchan. Celkem se trefil patnáctkrát a vysloužil si posun do první ligy. Nyní stejný osud potkal novou vycházející hvězdu Ebrimu Sighateha. Zápůjčka ze Slavie se na podzim blýskla skvěle, zaznamenala osm gólů a také on si vyzkouší nejvyšší českou soutěž. Na jaře ho klub z Edenu poslal do Olomouce. Tím ale nastávají potíže pro osmý celek FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

„Musíme to vyřešit, určitě není pro nás jednoduché nahradit hráče, který patřil k nejlepším střelcům druhé ligy. Na druhou stranu si tyhle kluci tady odehráli půl roku, ukázali, že mají na to se posunout dál. Jsme rádi, že se posunuli,“ uvedl v rozhovoru pro Českou televizi hlavní kouč a její expert Martin Hyský.

Vlašim tak musí v průběhu zimy nejen vyřešit ideální složení jedenáctky na jarní část sezony, ale najít dalšího obávaného kanonýra. Zatímco v předchozích letech patřila ve druhé lize vždy k nejproduktivnějším týmům, tak nyní, co se střílení gólů týče, patří mezi průměr.

„Na nás je teď najít jiné hráče, kteří dostanou příležitost a najít střelce, protože bez gólů se těžko vyhrává. Chci, abychom byli ofenzivní mužstvo a góly dávali. Věřím, že kádr ještě není kompletní a budeme chtít posílit na postech vepředu,“ řekl Hyský.

Ze zápasu Tipsport ligy Vlašim - Bohemians. | Video: Deník/Michal Káva

Moc dobře ví proč. Při pohledu na tabulku střelců je Singhatehem velká mezera. Druhý za ním Albert Labík také rovněž opustil Vlašim a tak nejlepším střelcem je momentálně Martin Šubert, který se trefil dvakrát, což je zatraceně málo. „Byl bych nejraději, aby to nebyl jenom jeden, ale aby se rozstřílelo víc hráčů,“ uvedl hlavní kouč.