„Druhá liga je vyrovnaná soutěž a určitě nemůžeme nikoho podcenit,“ upozorňoval před zápasem trenér Daniel Šmejkal na to, že ačkoliv papírové předpoklady hovořily jasně ve prospěch jeho svěřenců, o výsledku se rozhodne až na hřišti.

Tam ale Středočeši dali, dle očekávání, velmi rychle najevo, kdo je v utkání pánem. Už po necelých třech minutách se ve vápně kolem dvou obránců uvolnil Červenka a střelou v pádu na dlouhou nohu otevřel skóre.

Krátce po naplnění úvodní dvacetiminutovky už to i ke spokojenosti hrstky domácích fanoušků, kterým byl umožněn vstup na stadion, bylo o dvě branky. Pěknou kombinační akci vnitř pokutového území totiž tentokrát zakončil přesně Bassey. Tím domácí položili základ k úspěchu a defakto i rozhodli o osudu celého střetnutí.

Tomáš Novák
Věřme, že z toho nebude hattrick, reaguje Novák na konec sezony. Co plánuje dál?

Sedm minut před pauzou sice hosté dokázali snížit, když Suchan potrestal penaltový zákrok obránce Štochla, ale to bylo z jejich strany všechno. Domácí naopak ani tato kontaktní trefa nevyvedla z míry a i v dalším průběhu měli na trávníku jasně navrch.

Převahu nakonec dokázali ještě jednou zaslouženě zúročit, když šest minut po přestávce přidal s pomocí lehké teče třetí gól Breda. Protože Bassey se střídajícím Jandou v dalších šancích neuspěli a při šanci Pražanů zastoupil už překonaného brankáře Řeháka na brankové čáře Broukal, završil tím vlašimský obránce i výsledek celého utkání.

Vlašim se tak znovu přiblížila ke splnění svého stanoveného cíle, kterým je minimálně páté místo. Aktuálně je v tabulce čtvrtá, ve vyrovnané tabulce však má stejně bodů jako pátá Viktoria Žizkov. S minimální ztrátou jsou pak v dosahu i Ústí nad Labem, Dukla Praha a Chrudim. Ve zbývajících šesti kolech tak čeká tým Daniela Šmejkala ještě hodně práce.

FC Sellier & Bellot Vlašim - FC Slavoj Vyšehrad 3:1 (2:1). Branky: 3. Červenka, 22. Bassey, 51. Breda – 38. Suchan (pen.). ŽK: 37. Štochl, 57. Křišťan – 56. Alexandr, 58. Jakab, 83. Stropek. Rozhodčí: Křepský – Horák, Vejtasa.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Breda, Broukal, J. Štochl, Ruml – Křišťan, V. Svoboda, Zinhasović (89. Zukal), Bassey – Červenka (79. Firbacher), Jurásek (70. Janda).

FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Kulig, Suchan (46. Zaradny), Alexandr (64. Vojta), Hezoučký (84. Burda) – Hampl (54. Jakab), Schneider (46. Vejvar), D. Procházka, Kříž – Stropek, Egert.