Vlašimští předvedli parádní výkon. Fanoušci byli zvědaví nejen na ně, ale i na novinky na stadionu, které si pro ně klub představil. Sotva diváci usedli, už se mohli radovat. Už ve čtvrté minutě totiž otevřel skóre Smejkal, který přízemní střelou prostřelil Heču, který byl jedinou posilou Pražanů z A-týmu, který v době zápasu nastoupil k utkání v Ostravě.

Jednatřicetiletý brankář hostů měl v prvním poločase hodně práce. Dvakrát na něj pelášil osamocený Nigérijec Solomon, v obou případech ho ale Heča vychytal, stejně jako šanci Riga v závěru prvního poločasu. „Dali jsme rychlý gól, který nás uklidnil. Pak jsme hru celkem kontrolovali, měli jsme daleko víc šancí, ze kterých jsme měli dát branky,“ podotkl kapitán domácího celku Jan Suchan.

Hosté poprvé dali o sobě vědět až po přestávce. Dvě příležitosti v rychlém sledu ale zklividoval Vágner, který předvedl ještě dva důležité zákroky v závěru zápasu. „Podržel nás, chytal skvěle!“ řekl na jeho adresu Suchan, který byl hodně vidět na druhé straně hřiště. Jeho trefami totiž zvýšila Vlašim na konečných 3:0. Nejprve se přesně trefil na zadní tyč a následně dokonal akci Halinského a střelou zpoza vápna překonal Heču znova.

„On (Denis Halinský) mi dost nadává, že mi přihrává a já z toho nedávám góly, tak jsem mu to chtěl splatit, aby si konečně připsal nějakou asistenci,“ usmál se vlašimský kapitán. „Utkání nám sedlo. Takticky jsme ho zvládli správně. Když jsme dali na 2:0 a pak na 3:0, tak už bylo po zápase,“ pochvaloval si Suchan. Domácí tak v důležitém utkání berou tři body, které je rázem vystřelily na deváté místo, Sparta zůstává čtrnáctá. Mezi oběma týmy je ovšem rozdíl jediného bodu.

Vlašim – Sparta B 3:0 (1:0)

Branky: 52. a 68. Suchan. 4 Smejkal. ŽK: 3:3. Rozhodčí: Nehasil – Pfeifer, Hrabovský. Diváci: 364.

Vlašim: Vágner – Vala, Vilotić, Halinský, Musil – Solomon (81. Onije), Křišťan, Suchan (81. Šimeček), Smejkal (71. Janda), Rigo – Svoboda (74. Biegon).

Sparta B: Heča – Kamenović (46. Okeke), Lehocký (46. Horák), Večerka, Kukučka – Jonáš (68. Gedeon), Kaštánek, Schánělec, Váňa (68. Hodouš), Cissé – Goljan (78. Novotný).