Úvodní jarní zápas sice hráči Vlašimi prohráli, Chrudimi podlehli 2:4, ale pak se jejich hra výrazně zvedla. Z následujících čtyř duelů získali maximální počet bodů a postupně dokázali porazit Táborsko, Líšeň, Jihlavu a s velkou dávkou štěstí také Varnsdorf. Právě poslední duel rozhodl až ve druhé minutě nastavení obránce Dominik Broukal. Vlašimští jsou na druhé pozici v tabulce za vedoucím Brnem.

Viktoria Žižkov se nachází na opačném místě tabulky. Se sedmibodovou ztrátou na Chrudim jsou Pražané na šestnácté pozici. Z posledních pěti zápasů Žižkov získal pouze jeden bod za bezbrankovou remízu v Ústí nad Labem. Viktoria má v současné době velké problémy s koncovkou, z posledních pěti zápasech nastřílela pouze tři góly a to shodně do sítě Příbrami,  Sparty „B“ a Vyškova po jednom. Proti Varnsdorfu a Ústí se neprosadila.

V rámci letošní sezony se oba týmy potkali na konci srpna. Domácí Vlašim díky dobrému prvnímu poločasu dokázala vyhrát 3:0. Tehdy se prosadili Alijagič a dvakrát Višinský. Vlašimští v tomto zápase dominovali, na branku soupeře vyslali sedm střel. Naopak Pražené branku soupeře neohrozili ani jednou.