Celkem sedm týdnů plných tréninků čeká fotbalovou Vlašim. Pod taktovkou hlavního kouče Martina Hyského budou nadále pracovat na herní taktice plné kombinační hry, kterou se středočeský celek celou dobu pod 47letým koučem prezentuje. Kondiční stránku bude mít na starosti, stejně jako v minulých letech, Petr Hejný. Oběma mužům se na úvodním tréninku hlásilo 19 hráčů do pole a dva brankáři.

Stejně jako Hyský, tak i Hejný si po úvodním tréninku pochvalovali, v jaké fyzičce se hráči k zahájení zimní přípravy vrátili. K vážnějšímu porušení životosprávy nedošlo. „Stav je celkem v pořádku. Všichni přišli zdraví. Máme tři až čtyři dny k tomu, abychom zjistili v jakém stavu jsou a nastavili úroveň tréninku, která je naplánovaná, ale konkrétní čísla nám pomůžou,“ nastínil Hejný. Hráče tak v nejbližších dnech bude čekat testování a podle toho se bude vše odvíjet.

Co je může těšit, je fakt, že příprava v zimních měsících bude podobná té letní. „Vše zůstává víceméně stejně a přizpůsobené tomu, co chce hrát hlavní trenér, tedy kombinační hru. K ní vše přizpůsobujeme, a proto potřebujeme rychlé hráče, aby hráli náš náročný styl,“ prozradil kondiční kouč Vlašimi. Na něm bude záležet, aby jeho svěřenci byli na náročný styl ve středočeském celku připraveni po fyzické stránce.

Posilování vlašimských fotbalistů | Video: Ondřej Jícha

Až bude zimní příprava těsně za polovinou, tak se Vlašim vydá na soustředění. Nikoliv však do zahraničí, zůstane ve Středočeském kraji a stejně jako v minulých případech zamíří do Nymburka, kam vyrazí 13. února, tedy tři týdny před startem druhé nejvyšší soutěže.

Hráči, kteří zahájili zimní přípravu:
Brankáři: Kolář, Matyáš Vágner
Hráči: Ladislav Janda, Nedžad Zinhasovič, Tomáš Smejkal, Jan Suchan, Tomáš Rigo, Antonín Svoboda, Chisom Onije, Solomon John, Adam Toula, Filip Horský, Jakub Křišťan, Petr Heppner, Filip Šimeček, David Beránek, Marcis Peilans, Anaezemba Nzube, Petr Pejša, Denis Vala, Lukáš Musil.