Celou republiku, Chrudim nevyjímaje, zavál v sobotu dopoledne sníh. Utkání tak bylo o hodinu odloženo, nicméně hráči na trávník přeci jen nastoupili. S vločkami se musely poprat i oba celky a jejich hře působily velké komplikace. S těžkým terénem se vypořádali lépe hosté, kteří se po úvodním oťukávání rozkoukali jako první. Jan Suchan ještě minul odkrytou branku, nicméně o chvíli později se už prosadil Horský.

Až poté dali o sobě vědět i domácí. Koláře v bráně ale zachránila spojnice. Osm minut před koncem prvního poločasu skóroval podruhé v zápase Horský. Ještě do přestávky se však poprvé radovala také Chrudim, když po rychlé akci Látala snížil Sotorník.

Utkání se jen hemžilo nastřelenými tyčemi. V dresu Vlašimi překazila radost Onijemu, na druhé straně museli ostrouhat Kejř a Záviška. Dvougólové vedení hostům mohl vrátit Solomon, nicméně kvůli ofsajdovému postavení byla jeho radost předčasná.

Ve druhé půli se hrál jinak vyrovnaný fotbal, který nabídl řadu osobních soubojů a v samotném závěru i několik zajímavých šancí. Chrudimští zahrozili, nejprve ale přestřelili prázdnou bránu. Až v závěru stanovil konečné skóre Sotorník a zápas skončil 2:2. Další přípravné utkání odehraje Vlašim příští sobotu 28. ledna, kdy od 11:00 bude Na Lukách hostit rezervu ostravského Baníku.

Chrudim – Vlašim 2:2 (1:2)

Branky: 40. a 88. Sotorník – 23. a 37. Horský.

Sestava Vlašimi: Kolář – Janda, Vala, Křišťan, Heppner – Toula, Onije, Rigo, Suchan, Horský – Svoboda. 2. poločas: Kolář – Vala, Zinhasovič, Peilans, Beránek – Musil, Pejša, Smejkal, Šimeček, John – Nzube.