Do sobotního zápasu půjdou svěřenci trenéra Daniela Šmejkala s bezbrankovou remízou s Varnsdorfem v zádech. „Bylo to zajímavé utkání, kde jsme soupeře do gólové šance nepustili a sami si dokázali hodně příležitostí vytvořit. Škoda, že se nám tentokrát v koncovce nezadařilo. Když to tedy shrnu, tak našemu výkonu chyběla hlavně vstřelená branka. Směrem dozadu jsem určitě rád, že se nám podařilo udržet nulu. To se nám několik zápasů nepodařilo,“ poznamenal po posledním odehraném zápase Smejkal.

Jeho svěřenci se budou muset vypořádat s problémy v koncovce. V posledních dvou zápasech se nedokázali prosadit. Blansku podlehli 0:2 a s Varnsdorfem sehráli bezbrankovou remízu. Nejlepším střelcem Vlašimi je v probíhající sezoně s šesti zásahy Marek Červenka, jehož ofenzivní přínos by se týmu v tomto zápase hodil.

Vlašim, která po sérii výher z posledních dvou zápasů získala jeden bod, nečeká nic snadného. Dukla z posledních dvou zápasů brala šest bodů a herně se zvedá. „Čeká nás další kvalitní utkání proti soupeři, který se vrátil na vítěznou vlnu,“ poznamenal pro klubové stránky trenér Smejkal.

Dukla Praha odehraje třetí zápas pod novým koučem. Na Lavičce vzhledem ke špatným sportovním výsledkům v polovině dubna skončili Roman Skuhravý a jeho asistent Richard Polák. „série posledních neúspěšných výsledků provázená nízkou efektivitou nedala vedení klubu a ani mně jinou možnost než téměř tříletou spolupráci ukončit," sdělil pro webové stránky klubu majoritní vlastník Petr Paukner. Duklu nově vede Bohuslav Pilný s Alešem Majerem, který vedl rezervní tým .

Oba týmy mají o motivaci pro zápas postaráno, domácí Dukla chce zlepšující se výkony potvrdit třetí výhrou v řadě, Vlašim by se ráda znovu naplno bodovala. Ve prospěch Vlašimi ovšem hovoří bilance z posledních dvou ligových zápasů. Vlašim vyhrála 2:0 a 1:0. Zda bude série výher pokračovat, nebo skončí, bude jasno v sobotu okolo sedmé hodiny večer.