Pokud Vlašim na jaře někde tlačí bota, tak je to v koncovce. - soudě alespoň podle dosavadních výsledků. Ani ve druhém jarním utkání fotbalisté Vlašimi nevstřelili branku. Na rozdíl od domácího zápasu s Táborskem ale navzdory tomu dosáhli na bodový zisk. „Vzhledem k tomu, že jsme v minulém utkání doma prohráli, tak bod bereme,“ konstatoval Daniel Šmejkal.

Trenéra Středočechů mohlo na druhou stranu těšit čisté konto. A to především s ohledem na začátek duelu, ve kterém byli domácí fotbalisté mnohem aktivnější. „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, měli jsme problémy,“ přiznal kouč.

Jejich činitelem byl hlavně domácí útočník Kušej. Ten už ve čtvrté minutě vyslal směrem k Markovičovi přízemní střelu už, ale brankáře Vlašimi nepřekonal. O čtyři minuty později se pak dostal do další zajímavé možnosti, avšak tentokrát vůbec netrefil branku.

Vlašim ale dokázala aktivitu soupeře ustát a postupem času hru vyrovnat. „V prvním poločase byli domácí určitě lepším týmem. My jsme naopak byli o kousek lepší ve druhém poločase,“ líčil Daniel Šmejkal.

A tak to nakonec byli hosté, kteří mohli po přestávce vstřelit rozhodující branku a rozhodnout o osudu utkání. Největší možnost měl po hodině hry Matěj Jurásek, který ale nedokázal v úniku překonat ústeckého brankáře Tvrdoně – dokumentoval tak zatím největší jarní problém Vlašimi.