Svoboda chyběl na úvodním přípravném zápase ve středu v Mnichově Hradišti proti Liberci (1:3) a nyní se ví proč. Na další dvě sezony se totiž upsal Dukle, se kterou by si přál ideálně ovládnout druhou nejvyšší soutěž a vrátit ji mezi elitu.

„Klub o mě jevil největší zájem a navíc jsem z Prahy, takže jsem se rozhodl jít do Dukly i kvůli tomu. Chtěl bych, abychom hráli na vrchu tabulky, ideálně samozřejmě abychom soutěž vyhráli,“ komentoval svůj přestup Václav Svoboda na webu Dukly.

Fotbal, ilustrační fotografie
Kdo kam zamířil ve volném přestupovém okně? Přinášíme seznam fotbalistů

K jeho přestupu se rovněž vyjádřily i obě strany. „Je typ obránce, který nám chyběl. Potřebovali jsme levonohého hráče do sestavy a jsem rád, že nám Vlašim vyšla vstříc a mohli jsme ho přivést. Loňskou sezónu odehrál excelentně a má velké předpoklady k tomu, aby byl rozdílovým hráčem ve druhé lize. Jsme rádi, že si Václav vybral nás,“ řekl sportovní ředitel Dukly Josef Jinoch.

„Odchod Václava Svobody je pro nás určitě velkou ztrátou. Vašek zahrál výbornou sezónu a upozornil na sebe a určitě mu přejeme, aby se mu v novém angažmá dařilo,“ řekl k odchodu levého obránce trenér Martin Hyský. Svoboda přišel do Vlašimi v roce 2019 a od té doby odehrál ve středočeském klubu celkem 78 soutěžních utkání, ve kterých zaznamenal šest gólů. Další už přidá na Julisce.

Vlašim odstartovala letní přípravu duelem s Libercem (1:3).
Nové tváře Vlašimi si vedly rozdílně. Nejpozitivněji se trenérovi jevil Sow