„Staveniště bylo stavební firmě předáno na začátku října a poté byly zahájeny stavební práce, kdy se aktuálně vybetonovaly patky pro samotné sloupy umělého osvětlení,“ popsal aktuální dění na hlavním stadionu sportovní ředitel klubu Jan Jícha pro vlašimský web. V Kollárově ulici by tak mělo být hotovo ještě do konce příštího roku.

„Jsme rádi, že se nám i díky dotacím od Národní sportovní agentury podařilo tento projekt zrealizovat a opět dojde ke zlepšení podmínek na našem fotbalovém stadionu,“ dodal Jícha s tím, že 30% celkové částky na osvětlení přispělo i město Vlašim. Vybudování umělého osvětlení pomůže druholigovému klubu zvýšit využitelnost areálu v Kollárově ulici.

Klady na instalaci umělého osvětlení na fotbalovém stadionu vidí i předseda klubu Petr Lajda. „Budeme moci chodit na fotbal i v pozdějších hodinách. Hlavně v létě, kdy to může přilákat více fanoušků, protože se může hrát v časech, kdy se nehraje první liga a ani fotbal v okolí Vlašimi,“ řekl v nedávném rozhovoru.

Vlašim tak splní první ze dvou podmínek pro udělení licence v rámci druhé ligy. Umělé osvětlení vzejde v povinnost od příští sezony. V roce 2027 pak k tomu přibude i vyhřívání hrací plochy.