Jak Opava, tak Vlašim si po loňském jaru prošly podzimním vystřízlivěním a na jaře musí pozice z minulé sezony obhajovat, což jim jde zatím ztuha. Vlašim se v minulém kole dočkala první jarní výhry, když doma přehrála Spartu B 3:0, jejich soupeř zatím jede na sérii remíz, která trvá už pět utkání v řadě. Slezané se dočkali výhry naposledy na konci září.

„Opava má nového trenéra a tým se trochu změnil. Soupeře musíme nějakým způsobem ještě nastudovat a pak budeme moudřejší. Víme, že nás čekají výborné podmínky, kdy jedeme v podstatě na prvoligový stadion. Je potřeba potvrdit tři body, které jsme uhráli proti Spartě. Budeme chtít tedy určitě bodovat,“ řekl trenér Martin Hyský pro klubový web. Z posledního duelu ví, že jeho svěřenci mají Slezanům co vracet, za poslední porážku 0:1, což bylo utkání, které podle jeho slov prohrát neměli.

Jan Suchan s kapitánskou páskou
Fajn i tíha kapitánské pásky. Suchan: Čeká se, že tým potáhnu

Navíc bilance Vlašimi v duele s Opavou na její půdě je hodně záporná. Z osmi zápasů dokázali Středočeši pouze jeden dotáhnou k remíze hned na startu soutěžního ročníku 2021/22, zbylých sedm duelů prohráli. V každém zápase padly vždy minimálně tři branky.

V sobotu se odehraje souboj sousedů. Desátý tým přivítá devátého. Oba celky mají přitom shodně bodů. „Na tabulku ani na soupeře se nesmíme koukat! Musíme hledět na sebe a naše zápasy a výkony. Dobře, zvládli jsme Spartu, ale teď nás čeká Opava a chceme tam získat body. Rozhodně nechceme hledět na to, kde je Opava, kdo s kým hraje a jak. My se musíme koukat na sebe a uhrávat body, abychom byli co nejdřív klidu,“ podotýká Hyský.

Vlašim vrátila Spartě porážku z podzimu i s úroky.
Vlašim doma přejela béčko Sparty. Porážku vrátila i s úroky

Načítám výsledky …


Načítám tabulku …