Varnsdorf, Dukla Praha, Jihlava a Vyšehrad. Týmy, co nenašly v posledních týdnech a dnech recept na Vlašim, která z těch to zápasů vytěžila šest bodů (tři remízy a jedno vítězství) a díky tomu poskočila až na čtvrté místo tabulky. To držela právě o skóre před Viktorií Žižkov (oba celky měly na kontě 33 bodů).

Nedělní zápas „pod televizní věží“ tak byl přímým soubojem o příčku těsně pod pomyslnými stupni vítězů. Lépe ho zvládli domácí Pražané, kteří připravili Vlašimi porážku po téměř měsíci (poslední se datuje do 14. dubna a přišla v Blansku).

Za třemi body je už během prvního poločasu nasměroval Nabijev, který se nejprve prosadil po přímém kopu Auera, následně zakončil střelou kolem padajícího brankáře Řeháka rychlou kombinační akci Žižkova.

Jeho poločasové vedení bylo zasloužené, protože od úvodních minut byl lepším týmem na trávníku. Kdo ví, jak by se ale zápas vyvíjel, kdyby ještě za bezbrankového stavu neorazítkoval nepřekazila hostům gólovou radost tyč Švengerovy branky.

Co se ale v tento zmíněný moment nepovedlo, zvládl krátce po hodině hry nigerijský útočník Bassey, který překonal domácího brankáře technickou střelou a dostal Vlašim na dostřel. Záhy mohl dokonce srovnat, tentokrát ale ve své šanci branku minul.

Žižkov pak už ve zbytku utkání do žádné větší možnosti Vlašim nepustil, naopak v nastaveném čase rozvlnil síť za Řehákem střelou z hranice velkého vápna Diviš a třetím gólem zpečetil porážku svěřenců trenéra Daniela Šmejkala, kteří se po ní propadli na na šesté místo tabulky.