Vlašim v úvodu jarní části sice doma překvapivě podlehla Táborsku, pak ale uhrála cenný bod v Ústí nad Labem, načež si vyšlápla postupně na Třinec, Prostějov a naposledy Líšeň. „Hráli jsme se soupeřem z horních pater tabulky a podle mého názoru jsme do šedesáté minuty, než jsme vstřelili druhou branku, odehráli velmi dobré utkání. Po naší druhé brance začal být soupeř lepší, my se snažili hru kontrolovat, ale Líšeň přeci jen snížila. Kontaktní branka nás dostala pod tlak, ale v závěru se nám to podařilo ubojovat,“ hodnotil nedělní vystoupení vlašimský lodivod.

Vítězství znamenalo, že Vlašim se v tabulce dotáhla na pátou Chrudim, která však má jeden zápas k dobru. „Jsme rádi, že se v tabulce držíme nahoře a máme tuhle sérii čtyř zápasů bez porážky, ale tohle bylo! Nyní nás budou všichni hodnotit podle toho, co bude. Takže nesmíme polevit a pracovat dál, protože nás čeká ještě devět zápasů,“ upozorňuje Šmejkal.

Ten nejbližší přijde ve středu v Blansku, které má aktuálně také velmi dobrou formou, když ze čtyř jarních zápasů má bilanci dvou výher a dvou remíz. „Čeká nás další kvalitní soupeř, který je sice ve spodní polovině tabulky, ale v posledních zápasech pravidelně boduje. Je to organizovaný celek, který je silný ve standardních situacích. Ono když se podíváme na druhou ligu, tak každý tým má kvalitu a každý zápas je vyrovnaný. Já ale věřím, že dokážeme uspět,“ říká trenér.

Pro Vlašim půjde o druhý ze tří zápasů, které absolvují během jediného týdne. Tomu Šmejkalův štáb uzpůsobil i tréninkový režim. „Kluci absolvovali po zápase s Líšní ještě lehký trénink, v pondělí byl regenerační trénink a dnes (v úterý) už zase předzápasový. Je to tedy našlapané. Musíme se ale na nadcházející zápasy v Blansku a s Varnsdorfem dobře připravit, protože určitě nebudou jednoduché,“ tuší kouč.

FAKTOR KANONÝRA ČERVENKY

S týmem na pokračování náročného trojboje připravuje i útočník Marek Červenka, kterého v počátku jara trápily zdravotní potíže. „Měl jsem poraněná třísla. Ke zranění došlo tři dny před startem jarní části soutěže. Naštěstí už je vše v pořádku,“ oddychuje.

Právě bratr hokejového reprezentanta, který se vrátil do sestavy v zápase proti Prostějovu, je jednou z výrazných postav současného úspěšného tažení středočeského celku druhou nejvyšší fotbalovou soutěží (společně s nigerijským kolegou Basseyem). Ostatně poslední zápas v Líšni to zcela ukázal – Červenka zaznamenal oba dva góly, čímž jen dokázal, jak velký je jeho přínos pro mužstvo. „Řekl bych, že je to dobré. Samozřejmě vždycky to může být lepší, ale já jsem spokojen,“ usmívá se.

A to ještě proti Líšni neproměnil penaltu. „Věřil jsem si, chtěl jsem jí kopnout doprostřed, ale brankář tam nechal nohy. Pak jsem si to dvěma zásahy, myslím, vynahradil. Jsem určitě rád, že jsem klukům pomohl,“ těší Červenku.

Nadále však (stejně jako jeho spoluhráči) zůstává nohama na zemi. „Euforii rozhodně krotit nemusíme. Každý hráč tady ví, že druhá liga je vyrovnaná a musíme jít zápas od zápasu. Když vše půjde dobře, tak můžeme být v tabulce vysoko, ale jak říkám musíme za tím jít postupně. V Blansku to bude znovu těžký zápas, ostatně jako každý zápas ve druhé lize. Musíme se kvalitně připravit a porvat se o tři body,“ má jasno.