„Jsem rád, že máme na závěr zrovna Hradec Králové, který je podle mého nejlepší tým druhé ligy. Je dobře, že na utkání mohou i fanoušci, i když jen v omezeném počtu. Rok jsme se s nimi neviděli, tak alespoň na závěr se pokusíme si to společně užít,“ uvedl před utkáním trenér Daniel Šmejkal, který koučoval své poslední utkání na lavičce Vlašimi – v klubu mu vyprší smlouva a společně s asistentem Vasilem Boevem tak končí.Derniéru v dresu modro-bílém dresu středočeského celku pak v neděli prožíval i kapitán Jakub Štochl, který se rozhodl ukončit kariéru. „Vlašim se zapsala do mého srdce. Jsem rád, že jsem tu mohl působit. Za tu dobu jsem si tu našel spoustu kamarádů. Fotbal se však nedá hrát celý život, tedy pokud člověk není Jarda Jágr. Nyní musím myslet na budoucnost a jít dál,“ řekl.

Zápas začal pro něj i jeho spoluhráče velmi dobře. Ve 23. minutě se po chybě hostující defenzivy dostal v tváří v tvář gólmanu Vízkovi Červenka a otevřel skóre.Už jistý vítěz druhé nejvyšší fotbalové soutěže a postupující do FORTUNA:LIGY ale dokázal ještě do přestávky odpovědět. Po rohovém kopu vyskočil nejvýše Dvořák a brankář Markovič se ke své tyči natahoval marně.

Po přestávce, konkrétně čtrnáct minut před koncem, pak Hradec dokonce skóre otočil. Opět mu pomohl rohový kop, který tentokrát usměrnil hlavou do domácí sítě Kejř. Vlašim ale nic nezabalila a i ona dokázala na vedoucí branku soupeře najít odpověď. Osm minut před koncem se míč po odrazu ve vápně dostal k Marvisu Ogiomademu, který neměl problém zamířit z bezprostřední blízkosti přesně k tyči, čímž zajistil konečnou dělbu bodů.Ta znamená, že Vlašim skončila v letošní sezoně FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na šesté pozici se ziskem sedmatřiceti bodů.