O tomhle utkání se bude ještě dlouho mluvit. Jak Vlašim, tak Líšeň mají po celou sezonu jedny z nejlepších obran ve druhé nejvyšší soutěži. Ovšem ve vzájemném středečním utkání hrály oba celky bez defenzivy. Už první poločas nabídl pět gólů, a to ještě nebylo všechno. Strhující podívaná pokračovala i po změně stran. Jak je ale na jaře zvykem, tak se smutným koncem pro domácí.

Do 23. minuty ještě nic nenapovídalo tomu, že se Vlašimi prožene gólové tornádo, avšak nevídanou přestřelku spustil hostující Aldin a otevřel divokou desetiminutovou pasáž, na jejímž konci svítil na ukazateli skóre 2:2. Za domácí se prosadili Afričané Nogha s Kareemem, dresu Líšně započal cestu za hattrickem Polášek. Do šaten šli lépe naladěni svěřenci Martina Hyského, když Vachoušek proměnil ještě penaltu.

„Hledám správná slova, abych vše pojmenoval správně. Určitě musím pochválit hráče do ofenzivy. Dát doma čtyři branky se nám dlouho nepovedlo. První poločas jsme hráli skvěle i do obrany. Možná jsme nezachytili pár věcí, kdy zbytečně dvakrát inkasovali. U toho dlouhého míče jsme zbytečně odstoupili od soupeřů. I tak jsme měli šance na 4:2, kdy jsme mohli ‘zabít‘ zápas,“ řekl asistent domácího kouče Dušan Binder.

Gólová přestřelka neskončila ani po změně stran. A přičinili se o ni především líšeňští hráči. V 56. minutě se v pokutovém území dostal k míči Polášek, který druhým gólem v utkání vyrovnal. Vlašim si však opět nachystala rychlou odpověď, o osm minut později ji poslal do vedení 4:3 Štěpán Beran, když proměnil samostatný únik.

Ani čtvrtá rána Jihomoravany nezlomila. Už v 67. minutě totiž vyrovnával svým prvním gólem v líšeňském dresu Mionič, rozhodující trefu si hosté schovali do úplného závěru. A znovu u toho byl Polášek, který potvrdil výbornou formu z posledních zápasů. V 84. minutě 22letý záložník zkompletoval hattrick a Líšni vystřelil bláznivou výhru 5:4.

„Do druhého poločasu jsme to chtěli změnit. Upozorňovali jsme na detaily, které můžeme ještě zlepšit. Absolutně tomu však nerozumím. Nemůže se nám stávat, abychom doma dostali pět branek. Za mě nekoncentrovanost do defenzivy. Do teď jsme měli druhou nejlepší obranu. Takové chyby, co jsme kupili, jako nabírání hráčů, v soubojích, k tomu ztráty, špatný návrat dozadu. Všechno tohle musíme okamžitě změnit, pokud chceme pomýšlet na lepší výsledek,“ zhodnotil Binder.

Vlašim musí na domácí divokou přestřelku rychle zapomenout a co nejrychleji odčinit, což se jí může podařit už v neděli, kdy zajíždí do Slezska, aby se utkala s Opavou. „Věřím tomu, že hráči nejsou ze zápasu nadšení, je to bodová ztráta. V Opavě musíme být důslednější, koncentrovanější a hrát v obraně zcela jiný zápas,“ uzavřel Binder.

Vlašim - Líšeň 4:5 (3:2)

Branky: 25. Nogha, 33. Kareem, 39. Vachoušek (p), 64. Beran - 23. Aldin, 27., 56. a 84. Polášek, 67. Mionič. ŽK: 2:4. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Bureš. Diváci: 345.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...