Ty padly na přelomu úvodní půlhodiny, kdy se tedy rovněž prakticky rozhodlo o osudu zápasu. Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby ale hostující Novák zhruba deset minut předtím neorazítkoval svou dělovkou pouze tyč Bačkovského branky.

Pak už si ovšem vzal slovo muž zápasu. Nejprve stál na konci akce, která započala u vlašimského brankáře, od něhož se přes Diase dostal rychle míč právě až k Záviškovi, jenž obešel obránce a přesně zakončil. Záhy se domácí středopolař objevil za obranou a tváří v tvář brankáři Samoelovi ani podruhé nezaváhal.

Krátce po přestávce mohli dodat domácím klid postupně Fotr, Breda a Dias. První ale nevyzrál na Samoela, zbylí dva nedokázali zamířit do prostoru mezi třemi tyčemi. Místo toho tak nakonec přišla korekce v podobě gólové hlavičky Kouřila.

Csaplárova past (spojena s výrokem trenéra Josefa Csaplára, že nejhorší vedení v poločase je 2:0) však tentokrát nesklapla, protože více už Vlašim svému soupeři nedovolila a v souboji s přímým konkurentem v tabulce dokráčela k dalšímu důležitému vítězství, které ji vyneslo na jedenácté místo tabulky – navíc s jedním zápasem k dobru.

Co do formy (z posledních pěti zápasů), jsou svěřenci trenéra Daniela Šmejkala momentálně dokonce třetí nejlepší v celé soutěži.

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Varnsdorf 2:1 (2:0)

Branky: 28. a 35. Záviška – 53. Kouřil. ŽK: 49. Fotr (VLA), 58. Broukal (VLA) – 40. Heppner (VDF), 90+1. Kouřil (VDF). Rozhodčí: Cihlář – Mojžíš, Bureš.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Bačkovský – Mil. Kadlec, Broukal, J. Štochl, D. Hašek – Vedral, P. Breda, Záviška (76. Diamé), Blecha – Dias (56. Vrána), Fotr (56. Průcha).

FK Varnsdorf: Samoel – Heppner, Rudnytskyy (83. Šimon), Kouřil, Bláha – Lehoczki, Daniel Novák (74. Zezula), Barac, Ondráček – Micovčák, Kocourek (83. D. Breda).