Po 16 odehraných kolech byli dvanácti a na kontě 18 bodů, o jeden víc než předposlední rezerva Sparty. Stačil měsíc a fotbalisté Vlašimi jsou šestí s pětibodovou ztrátou na třetí Líšen. Sestupové starosti jsou pryč. Nyní přišly na řadu mnohem příjemnější. Po vydařeném vstupu do jara se pod bájnou horou Blaník začíná pomalu myslet na zopakování loňské úspěšné jízdy, která skončila v baráži. Modrobílý vlak vedený kapitánem Janem Suchanem by chtěl skončit minimálně ve stejné stanici.

„Řekli jsme si, že odmakáme jarní část a chceme se dostat zase do baráže, která je našim cílem,“ hlásil slovenský záložník Tomáš Rigo po vysoké výhře nad Třincem 4:0. Vlašim se díky čtyřem výhrám v řadě vytáhla do špičky druhé ligy a i přes manko vyhlíží nejvyšší příčky. „Samozřejmě se koukáme nahoru, ale musíme se dívat i dolů a jít zápas od zápasu,“ podotkl další člen střední řady Tomáš Smejkal.

„Dali jsme si cíl, že chceme být nejlepším týmem jara ve druhé lize a toho se chceme držet,“ řekl kapitán Jan Suchan po výhře v 18. kole nad sparťanským béčkem (3:0). Vlašimi se vytyčený plán daří plnit. Momentálně je druhá. Od začátku března je lepší pouze aktuálně druhá Karviná, která získala jen o bod víc.

Oprávněnou euforii hráčů se snaží krotit realizační tým, který si uvědomuje, že se Vlašim sice dostala rychle nahoru, stejnou rychlostí může ale klidně znovu spadnout dolů. „Jsme rádi, že se nám drží a jsme na vítězné vlně, ale musíme být nohama na zemi. Čekají nás ale ještě těžké zápasy. Do konce je devět kol. Můžeme dvakrát, třikrát prohrát či vyhrát, a v tabulce jsme někde jinde,“ uvedl asistent trenéra Dušan Binder.

I on ale tuší, že účast v baráži je aktuálně reálným cílem Vlašimi, který se může splnit a společně s realizačním týmem se snaží z aktuální formy vytěžit, co nejvíc. „Musíme dál pracovat a ještě klidně i přidat v této fázi sezony, aby přišly ještě lepší výsledky a byli nejlepším týmem jarní části,“ uzavřel Binder. Jeho svěřence už v sobotu čeká první z těžších prověrek, kdy na stadion v Kollárově ulici pojede podobně rozjetá pražská Dukla.


Načítám tabulku ...