Velkým plusem podle Hýského bylo, že si jeho svěřenci osahali v Nymburku přírodní trávu. Na soustředění naordinoval svým svěřencům dvoufázové tréninky na hřišti a k tomu častokrát navíc i posilovnu. „Musím říct, že jsme spokojeni a jedeme podle plánu,“ pochvaloval si kouč Vlašimi na klubovém webu.

Týmu se soustředění vyvedlo téměř dokonale, v jeho závěru ale přišlo zklamání kvůli napadanému sněhu a ochlazení. Přípravný duel s Velvary se musel místo na přírodní trávě odehrát na té umělé a městečko na Kladensku favorita zaskočilo, když díky hattricku Vopata vedlo po přestávce 3:1. Vlašim ale po obrátce zabrala a srovnala na konečných 3:3.

„Byl to první zápas po dvou měsících, což se samozřejmě projevilo. Inkasovat však tři branky proti soupeři, který si nevytvoří tolik šancí, je špatné. Zaostali jsme v tom, že jsme se nechytili při ztrátách míče a inkasovali tři laciné góly. Jsem rád, že po prohraném poločase jsme dokázali zápas nakonec zremizovat,“ komentoval utkání bývalý fotbalový obránce. „V utkání jsme viděli pozitivní věci a na druhou stranu i věci, na kterých musíme zapracovat a zlepšit je,“ dodal Hýsky rázně vzápětí.

Toho v přípravě zaujal Jan Suchan, který je ve Vlašimi na testech. „Vypadal velmi dobře. Je to fotbalový hráč a v utkání se mu dařilo, když dokázal jeden gól vstřelit a na další přihrál. Rozhodli jsme se, že by bylo dobré, aby u nás zůstal. Záležet samozřejmě bude na domluvě obou klubů,“ zhodnotil vlašimský kouč výkony případné posily z Vyšehradu.

Vyjma Suchana se prosadila i posila z Nigérie John Salomon. „Snaží se v tréninku a dobře pro něj bylo i to, že se dokázal gólově prosadit. Chybí nám však u něj ještě lepší taktické pojetí hry. Bude to ještě běh na delší trať. Je potřeba mu ty věci ukazovat, aby se mohl posouvat dál,“ popsal Hyský výkony 20tiletého fotbalisty.

„I ostatní hráči samozřejmě v tréninku makali naplno a uvidíme, jak se nám bude dařit dál. Nyní potřebujeme i doléčit drobné šrámy, abychom mohli opět trénovat v kompletním složení,“ doplnil šestačtyřicetiletý trenér, který bedlivě sledoval i výkony dalších nováčků ve svém týmu – Marka Ichy, Matěje Juráska, Jonáše Kneifela, Martin Douděry a Adam Touly.

Do dalšího průběhu přípravy si Hýský přál, aby se jeho svěřenci i díky přízni počasí dostali na přírodní trávník. „Všude je zeleno, ale ve Vlašimi nám leží na hřišti sníh,“ posteskl si naoko s úsměvem hlavní trenér Vlašimi, který ještě čeká, jak se vyvine situace v mistrovské Slavii, kam v zimní přestávce zamířil hned trojlístek Alijagič, Prebsl a Višinský. Od realizačního týmu sešívaných přišla i chvála za připravenost všech hráčů, což může Hýského a spol. hodně těšit.