Hned sedm vyložených šancí spálila Příbram v zápase s Vlašimí a pouze potvrdila, že její největší problém je finální fáze a koncovka. Zejména tutovky Fišla či Haška v úvodu zápasu volaly po gólu. Z toho se ale radovali hosté, když po největší příležitosti domácího obránce, udělali rychlý brejk, na jehož konci stál Osuagwu a střelou mezi nohy Melichara se postaral o jedinou branku zápasu.

„Zaplať pánu bohu, že jsme skórovali a že jsme z minima šancí dali gól, který nás uklidnil. Věděli jsme, že Příbram musí otevřít hru. Vytvořila si daleko víc příležitostí než my. Společně s defenzivou musím pochválit celý tým, že jsme směrem dozadu makali na sto procent a moc jsme domácím toho nedovolili,“ uvedl gólman Vlašimi Matyáš Vágner, jeden z hrdinů duelu.

„Zápasy jsou jako přes kopírák. Herně tak špatné nejsou. Co jsem viděl zápasy Vlašimi, tak jí nikdo takhle nepřehrál a nedostal do hlubokého bloku. Je vidět, že nemáme kvalitu v útočné fázi. Nepřálo nám i štěstíčko. Měli jsme dost standardek, ale bohužel jsme gól nedali,“ řekl trenér Příbrami Karel Krejčí.

Druhý poločas byl ve znamení marného dobývání vlašimské defenzivy. Příbram byla marná v útočné fázi a moc toho dopředu nevymyslela. Dlouhé centry si Vlašim pohlídala. Až v závěru po standardní situaci kapitána Hušbauera, kterou ale hosté vytáhli na břevno. V úplně poslední minutě pak zachránil výhru Vlašimi gólman Vágner.

„Nechali jsme se zbytečně moc zatáhnou a ustoupili od naší hry. Příbram jí naopak zjednodušila, pořád hrála jednoduché balony nahoru, takže hrozně moc soubojů. Nám chyběli hráči vepředu a vznikl z toho takový průběh zápas,“ mínil Vágner.

„Určitě zklamání. Nedá se nic dělat. Podobný zápas byl i s Líšní. Prakticky hrajeme na jednu bránu, ale tlak nebo situace nevyřešíme dobře. Vágner v bráně Vlašim podržel a nám nebylo přáno,“ hlesl Krejčí.

Vlašim se tak díky výhře přiblížila barážovým pozicím a je čtvrtá s minimálním odstupem na třetí Táborsko, které má ale zápas k dobru. „Musím říct, že zápas byl ohromně těžký pro všechny hráče. Ohromně bojovný, strašně moc souboj. Takový nadprůměr druhé ligy. Pro nás obrovsky cenné vítězství v Příbrami. Všechny týmy to tady mají složité,“ uvedl Vágner. Příbram naopak zůstává dál ve středu tabulky na osmém místě.

Příbram – Vlašim 0:1 (0:1)

Branky: 42. Osuagwu. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Sziksay – Volf, Hrabovský. Diváci: 580.

Příbram: Melichar – Dudl (87. Hošek), Fišl, Jahić, F. Matoušek – Dav. Krch (64. Andronikou), Švestka (46. Hudec) – Nečas (64. O. Novotný), Hušbauer, P. Hašek (70. Nkwinga) – Fall.

Vlašim: Vágner – Pernica, Breda, Kulhánek, Beran (65. Kneifel) – Kurka, Musil, Nogha, Pikul (90+2. F. Dostál) – Osuagwu (80. Biegon), Vachoušek (65. Šubert).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...