„Nepodařilo se nám chytit začátek, kdy jsme inkasovali. Naštěstí jsme vyrovnali, ale nakonec jsme prohráli. Nebylo to z naší strany povedené utkání. Brno ukázalo, že podobné zápasy umí, znovu vyhrálo o gól,“ sdělil po zápase Jan Suchan, který se trefil poprvé po čtyřech utkáních a navázal tak na skvělý vstup do jara, kdy vstřelil sedm branek v sedmi utkáních.

Šestadvacetiletý záložník dostal Vlašim z blamáže poté, co Jurásek trestuhodně ztratil míč ve vlastním pokutovém území a jeho kardinální chybu ztrestal otevírací brankou zápasu Filip Blecha, který ještě na podzim oblékal modrobílý dres. Také proto odmítl oslavovat vedoucí branku Brna, což dal najevo zvednutými rukami a omlouval se.

Od té chvíli byli domácí aktivnější. Krátce po půlhodině hry měli možnost standardní situace. Tomáš Rigo vystřelil přímo na branku, ale gólman Brna Jakub Šiman se dokázal natáhnout a vyrazil balon, vzápětí si poradil i s následnou dorážkou. Vlašimští měli ještě jednu velkou šanci v prvním poločase, ale Solomonovo zakončení vyrazil opět brankář hostů.

Oba týmy pokračovaly v útočném fotbale i po přestávce, který ovšem kazilo poměrně velké množství nepřesností. Po hodině hry měl velkou šanci hostující Blecha, ale jeho střelu dokázal na poslední chvíli zblokovat Svoboda.

V 66. minutě vedl zajímavou domácí akci Abdallah Gning, který centrem trefil Hlavicovu ruku, za což sudí nařídil penaltu. Jakub Křišťan obrovskou šanci neproměnil, z pokutového kopu trestuhodně minul branku hostů. V závěru utkání totiž brankář Vágner ve snaze zasáhnout míč fauloval soupeře uvnitř šestnáctky a míč si na puntík postavil Jakub Řezníček, který s přehledem zakončil, když poslal míč na levou stranu. Brno náskok udrželo a z Vlašimi si odvezlo tři body za výhru 2:1.

„Myslím si, že v první půli nás hodně svazovala nervozita. Bylo na nás vidět, že hrajeme o baráž a nebyli jsme tak uvolnění, jak jsme si představovali. Po prvním poločase byl remízový stav pro nás příznivý. Věřil jsem, že pokud z nás spadne nervozita, budeme mít dostatek síly na to, abychom zápas otočili ve druhé půli, která byla z naší strany lepší, z mého pohledu byl klíčový moment neproměněná penalta. Jsme smutní, z tohoto zápasu nemáme nic,“ konstatoval kouč Vlašimi Martin Hyský.