Jedním z nepsaných sportovních pravidel říká, že nejlepší obrana je útok. Defenzivní hráči Vlašimi si ho vzali za své, protože o výhru nad Kroměříží se postarali beci. „Takový průběh zápasu jsme si nepředstavovali. Mohli jsme klidně prohrávat. Důležité je, že když nepodáme výkon, který si představujeme, tak alespoň urveme doma tři body,“ uvedl obránce Petr Heppner, jenž se prosadil podruhé v sezoně.

I proti Kroměříži ale Vlašim nepřesvědčila. Podobně jako proti Žižkovu či Varnsdorfu hrála proti defenzivnímu bloku soupeře. Hosté navíc dvakrát zahrozili nebezpečně z brejku. Pokusy Cupáka i Silného ale zlikvidoval v obou případech Vágner.

Podobně jako minulý týden v Opavě, tak i nyní spasil domácí Breda. Služebně nejstarší hráč Vlašimi se po rohovém kopu opět pověsil do vzduchu a hlavou otevřel skóre. „Chci přispět týmu, protože se nám nedařilo ve hře. V první půli jsem měl standardku na hlavě, pak další, které nevyšly. Třetí už ano. Jsem rád, že padl gól z toho rohu,“ řekl s úlevou 30letý obránce.

Pojistku Vlašimi přidal v 75. minutě Heppner, jehož první ránu ještě Dostál vyrazil, proti dorážce už byl bez šance. „Naštěstí jsem střílel placírkou, nezavřel jsem oči a u střely jakžtakž přemýšlel,“ podotkl Heppner. Středočeši vyhráli doma po dvou porážkách a v tabulce druhé nejvyšší soutěže upevnili pozici ve středu tabulky.

Vlašim – Kroměříž 2:0 (0:0)

Branky: 53. Breda, 74. Heppner. ŽK: 4:5. Rozhodčí: Všetečka – Černoevič, Šafránková. Diváci: 350.

Vlašim: Vágner – Heppner (87. Kneifel), Breda, Planka, Kulhánek – Beran, Osuagwu, Vachoušek (61. Šubert), Onije (79. F. Dostál) – Kareem (46. Li. Pernica), Musil (61. Pikul).

Kroměříž: Dostál – Zavadil, Cupák, Houser (90. Chwaszcz), Silný – Matoušek (90. Kiška), Jaroň (68. Hrdlička), Fulnek, Kudela (68. Dočkal), Oulehla (79. Wala) – Machalík.