Prvním soupeřem celku z Podblanicka po reprezentační přestávce byla pražská Dukla. Tento zápas dokázala Vlašim vyhrát 1:0. V zatím posledním utkání pak ve středu prohrála 0:1 s Jihlavou.

„Očekávali jsme těžký zápas proti týmu, který je hodně nebezpečný směrem dopředu. Myslím, že se nám tu ofenzivní sílu soupeře podařilo až na jednu individuální chybu uhlídat. Bohužel jsme v závěru inkasovali po trošku laciné standardní situaci,“ zamrzelo vlašimského trenéra Daniela Šmejkala.

Vlašim doplatila na neproměněné šance

Jeho svěřenci si vypracovali několik šancí, které ale nedokázali proměnit. „Byli jsem nebezpečnější a je škoda, že Červenka nedokázal svou šanci proměnit,“ narážel kouč na největší možnost svého týmu, kterou měl v prvním poločase momentální ofenzivní lídr Vlašimi.

Ale neproměnil. A tak nakonec v 83. minutě rozhodl hostující Vojtěch Křišťál, který hlavou překonal Oliviera Vliegena. Ten v v brance Vlašimi dostal v posledních dvou zápasech přednost před Josefem Řehákem.„S výkony Oliviera jsme spokojení, působí jistě. V týmu máme dva kvalitní brankáře a nyní padla karta právě na Vliegena,“ okomentoval situaci na brankářském postup Daniel Šmejkal.

Vlašim čeká poslední Vyšehrad

Vyšehrad, sobotní soupeř Vlašimi, neprožívá povedené období. Týmu se nedaří, v tabulce je s jedním bodem poslední a nedávno změnil trenéra. Po třech měsících skončil v roli hlavního kouče Roman Nádvorník a místo něho přišel Michal Zach.

Ke změně došlo 4. listopadu a od té doby Vyšehrad nevyhrál ani jeden z pěti zápasů. Navíc se týmu nedaří střelecky, pod novým koučem vstřelil jen dva góly a to v posledním zápase proti Třinci, kterému Pražené podlehli 2:4. Celkově v probíhajícím ročníku skóroval Vyšehrad jen třikrát. „Určitě to nebude lehké utkání, ale chceme v něm uspět,“ řekl odhodlaně Daniel Šmejkal.

Ve vzájemných zápasech Vlašimi a Vyšehradu mnoho branek nepadá. Poslední ligové střetnutí skončilo remízou 1:1. Na gól vlašimského Jandy odpověděl ve druhém poločase Čvančara.

Pikantní zápas nejen pro Kozla

Zápas 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude nevšední pro dva hráče Vlašimi, kteří ještě na jaře oblékali dres Vyšehradu Daniela Kozla a Nedžada Zinhasoviče. Na druhé straně platí to samé v případě Jiřího Janušky, který nově hostuje z Příbrami právě na Vyšehradě.

Poslední skalp Vyšehradu se datuje do 21. listopadu 2015, kdy fotbalisté Vlašimi vyhráli doma díky brankám Tarczala, Nového a Jíchy 3:0. Dočkají se teď znovu?