Reprezentační přestávka je u konce a k týmu Vlašimi se vrátila i dvojice hráčů – brankář Hugo Jan Bačkovský a Jan Fortelný. Oba reprezentovali Českou republiku v kategorii U20. Fortelný odehrál během dvou utkání celkem 124 minut. Bačkovský odchytal jeden duel.

Zbytek vlašimského týmu, který neplnil reprezentační povinnosti, se zaměřil na tréninkové jednotky, které naordinoval realizační tým.

Přestávka přišla středočeskému celku vhod. Důvodem bylo postupné uzdravování marodů. Především stoperské dvojice Piško, Štochl. Zatímco Milan Piško byl v tréninkovém procesu již před reprezentační přestávkou, tak Jakub Štochl byl stále na marodce.

Cílem Vlašimi v sobotním utkání bude nechat zapomenout na nevydařený zápas s Táborskem. „Dostali jsme se na příčky, kde vůbec nechceme být a určitě se chceme odrazit výš,“ poznamenal trenér Vlašimi Erich Brabec, kterého pohled na tabulku šťastným nedělá a chce pozici vylepšit.

Na podzimním vzájemné měření sil vzpomíná lépe Vlašim, která svého soka porazila doma 2:0 po brankách Hadaščoka a Plachého. Současné rozpoložení sil v tabulce však napovídá, že v sobotu bude favoritem domácí celek. Ten se aktuálně nachází na šesté příčce s jednatřiceti body. Vlašim má dvaadvacet bodů, které stačí na devátou pozici. Pardubice navíc v letošním ročníku jako jediný tým na svém stadionu ještě neprohrály.

AUTOR: Jiří PAÝR