Už před měsícem se hodně řešilo, kde by Vlašim hrála, kdyby postoupila do nejvyšší soutěže. Jako lokalitu si vybrala Příbram. Fotbal se ale nadále bude hrát v Kollárově ulici. Svěřenci Martina Hyského podlehli v baráži Teplicím a tak i příští rok nastoupí do druhé ligy.

Vedení klubu ví, že v nejbližších letech bude muset investovat hodně prostředků do infrastruktury stadionu. Zvlášť, když od sezony 2024/25 bude povinnost mít umělé osvětlení a o dva roky později disponovat i vyhřívaným trávníkem. „To je samozřejmě místo, které nás v případě případného posunu klubu dále tlačí nejvíce. Nějaké projekty v tomto směru máme rozjednané, ale vše je vázáno hlavně na finance, což je nejen nyní velmi složitá věc,“ řekl v rozhovoru pro klubový web sportovní ředital Jan Jícha. Odmítl už být však konkrétnější. Už brzy by se ale měly projevit první výsledky.

Denis Halinský v dresu Vlašimi
Vlašim výborná. Druhá liga pořád skvělá, říká posila ze Slavie Halinský

Vlašim na jaře na sebe hodně upozornila, nicméně i tak Jícha prozradil, že efekt v podobě zájmu dalších potenciálních sponzorů se klub nesetkal a to ani účastí v baráži. „Situace v tomto směru není jednoduchá, my jsme moc rádi za své stávající partnery, kterým bych chtěl touto cestou za jejich přízeň znovu poděkovat,“ uvedl Jícha.

Kde však byl velký pohyb, které se očekával, tak ten nastal v případě hráčského kádru. Do Dukly odešel Václav Svoboda. Po ukončeném hostování si Slavia stáhla zpět trio Matěj Jurásek, Jakub Křišťan a Martin Douděra. Naopak opačným směrem míří Horský s Denisem Halinským a na zkoušce dále bojují tři cizinci – Francouz Sidath Sow, Brazilec Raffael Verone a Chisom Onije z Nigérie. Kádr by se měl ale definitivně uzavřít před odjezdem na soustředění.