Mdlý výkon, na který fanoušci ve Vlašimi za poslední dva roky nebyli zvyklí. Domácí od začátku působili, že jim chybí jiskra, energie, kterou se vždy v zápasech prezentovali, hlavně bylo k vidění na jejich straně až moc zbytečných ztrát a nepřesných přihrávek především ve finální fázi.

„Taky jsem byl překvapený, že domácím to úplně nelepilo a všiml jsem si toho, že v některých pasážích byli hráči zbrklí na míči . Toho jsme využívali rychlými přechody za obranu. Co nám nabídla, jsme dokázali potrestat,“ poznamenal Tomáš Zlatohlávek, který v minulé sezoně ve Vlašimi hostoval.

Olomouc dostala velký dárek v 51. minutě, kdy se domácí defenziva v čele s brankářem Matyášem Vágnerem špatně domluvila, kdo odehraje míč a nakonec z toho byla vedoucí branka hostů. „Vlašim v tu chvíli byla lepší na míči a my jsme se dostávali pod tlak. Hned jsme jejich chybu potrestali a gól nám padl z nebes. Tím pádem jsme se mohli uklidnit a mohli chodit do otevřené obrany,“ řekl Zlatohlávek.

Vlašim doma remizovala s Varnsdorfem.
Vlašim v atraktivním zápase brala bod. Doma remizovala s Varnsdorfem

Domácí v tu chvíli vypadli úplně z role. Ztracené vedení, které jim patnáctým gólem v sezoně zařídil Jan Suchan, bylo pryč. Ambiciózní plány na baráž taky začaly brát za své. Vlašimský realizační tým zareagoval pro mnohé překvapivě. Po gólu na 1:2 stáhl jasnou jedničku Vágnera a do brány se tak poprvé ve druhé nejvyšší soutěži představil fanouškům Marek Kolář. „Od toho jsem tady, abych byl připravený za jakékoliv situace vlézt do brány. Na šanci jsem čekal celý rok. Byl jsem překvapený, ale šel jsem tam s čistou hlavou a že dokážu týmu nějak pomoct zvrátit zápas, což se bohužel nepovedlo,“ komentoval svůj nástup v 63. minutě 26letý gólman.

Jenomže impuls pro Vlašim se ihned vypařil, protože Kolář si poprvé sáhl na balón, až když ho hned vzápětí překonal Uriča. Hanáci si už následně dobře rozjetý zápas pohlídali. „Měli jsme dost času, abychom gól dali, šance na 2:3 byly, ale nedali jsme je. Olomouc hrála dobře. Patří jí veškerý kredit,“ uznal Kolář.

Příbram doma prohrála s Vlašimí 0:3
Další lekce pro Příbram. Vlašim jí vyškolila před domácími fanoušky

Vítězný návrat na stadion v Kollárově ulici zažil Tomáš Zlatohlávek. Na hřišti strávil třicet minut a postaral se o poslední ránu bývalým spoluhráčům, když si vzal na starost exekuci penalty v poslední minutě. „Věřil jsem si, tak jsem si jí vzal. Chtěl jsem vstřelit gól, za těch třicet minut na hřišti, co jsem byl,“ řekl k pokutovému kopu 22letý útočník. Ve Vlašimi zažil parádní loňskou sezonu. „Viděl jsem kluky, se kterými jsem hrával, realizační tým. Zápas jsem si užil. Utkání jsme zvládli 4:1, což je super. Zároveň jsme se už zachránili, což byl cíl, pro který jsme sem jeli,“ dodal olomoucký střelec.

Vlašim tak dostala velkou trhlinu ve svých plánech za barážovými příčkami. Místo přiblížení se jím na rozdíl čtyř bodů zůstává nadále sedmá s odstupem za elitní šestkou. „Důležité je, abychom na prohru zareagovali příští týden, porazili Vyškov a odčinili porážku s Olomoucí,“ uzavřel Kolář.

Vlašim – Olomouc B 1:4 (1:1)

Branky: 23. Suchan – 52. a 65. Uriča, 38. Slaměna, 90+4. Zlatohlávek (p). ŽK: 3:4. Rozhodčí: Ulrich – Váňa, Dobrovolný. Diváci: 445.

Vlašim: Vágner (63. Kolář) – Heppner (89. Janda), Nogha, Halinský, Vala – Rigo (46. Svoboda), Křišťan (63. Musil), Horský, Smejkal (46. Onije), Suchan - Solomon.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …