„Prožil jsem tam krásné tři roky a myslím, že jsem tam zanechal kus sebe. Fungovalo to dobře, bylo tam velmi dobré pracovní prostředí. Vztahy budeme nadále udržovat. Jak s panem Lajdou (šéf klubu), tak se sportovním ředitelem Jíchou,“ řekl již aktuální kouč Karviné v rozhovoru pro server iSport.

Pod vedením Hyského zažila Vlašim nejlepší sezonu hned tu první, kdy skončila druhá a zahrála si baráž, ve které podlehla Teplicím. Loni z toho bylo nakonec jedenácté místo poté, co se museli jeho svěřenci po zkaženém podzimu primárně zachránit, a letos obsadili Středočeši sedmou příčku. Nicméně už v závěru sezony bylo cítit, že ke změnám bude muset dojít.

„Říkal jsem panu Lajdovi, že po třech letech byla pro obě strany nejlepší varianta se rozloučit,“ přiznal Hyský. Míso něj přišel Aleš Majer, který byl v uplynulých letech spjat s především s rezervou pražské Dukly. „Jsem rád, že jde za mě, znám ho výborně. Pro Vlašim je to nejlepší možná volba. Klub se zase posune jinam, přijde nový impulz,“ komentoval příchod svého nástupce nyní už 48letý kouč Karviné.