„První týden bude pro nás takový seznamovací a budeme společně s kolegy poznávat hráče a od příštího týdne už chceme pracovat tak, abychom kádr posouvali co nejvíc k soutěži,“ uvedl po první tréninkové jednotce nový hlavní trenér Vlašimi Aleš Majer, který řeší i konečnou podobu realizačního týmu. V něm bude nadále působit Miroslav Podrazký a Vladimír Kout. Novicem bude Kristian Janko jako kondiční trenér, Petr Kostelník jako trenér brankářů a k týmu se vrací jako masér Petr Vosáhlo.

„Petr Kostelník se k nám připojí později a ještě řešíme fyzioterapeuta a doufám, že od příštího týdne budeme v plném složení,“ uvedl nový lodivod Vlašimi k aktuálnímu dění v jeho realizačním týmu.

Během nacházejících týdnů přípravy mají fotbalisté Vlašimi v plánu zatím jen tři zápasy. „Samozřejmě ještě jednáme o dalších utkáních, ale uvidíme, jak vše dopadne. Absolvovat bychom měli i několikadenní soustředění v Nymburku,“ upřesnil hlavní trenér Vlašimi Majer.

Jako tradičně dospěl vlašimský kádr několika změn. Tým v letní přestávce opustila hned desítka hráčů, naopak celkem nových 14 tváří se hlásilo na prvním tréninku. První přípravný test čeká na Vlašim už za týden 26. června od 11 hodin s Teplicemi, následovat budou duely 6. července s Táborskem a o týden později s třetiligovými Zápy.

Změny v kádru
Odchody: Vágner, Nogha, Pikul, Beran, Lacík, Planka, Vachoušek, Osuagwu, Šmiga, Kneifel.
Příchody: Franěk, Beránek, Šimeček, Novák, Jedlička, A. Pudil, M. Pudil, Holoubek, Hodek, Ebuka, Mza, Bajrami, Momar, Gonçalves.