Vlašimský kádr je hodně mladý a oproti minulé sezoně se i nyní omladil. I proto nyní v klubu kvitují, že se pomalu vrací Petr Breda. „Za každého takového hráče, který je zkušený profík a charakterově výborný, jsem rád. K němu je tam i Jirka Kulhánek,“ řekl trenér Martin Hyský. Dlouholetý kapitán byl téměř celý rok mimo.

S týmem absolvoval letní přípravu a v Mladé Boleslavi si při návratu po zranění připsal premiérových třicet minut. „Domluvili jsme se, že půjde do zápasu až teď po soustředění. Zjistil, že to jde. Chvilku ale bude trvat, než natrénuje a zjistí hlavně psychicky, že je vše v pohodě a může hrát na úrovni, na kterou byl zvyklý,“ podotkl Hyský.

Ve Vlašimi moc dobře vědí, že se nic nemá uspěchat a tak se Breda zapojovat postupně a zvyšovat zátěž. „Určitě nebude hrát od začátku sezony a hned v základní sestavě pravděpodobně. Uvidíme, jak to bude vypadat. Plán ale držíme, takže jsme na dobré cestě, že se Petr vrátí a bude u nás mít klíčovou roli,“ vyslal hlavní trenér pozitivní zprávu týmu i fanouškům.