O vítězství týmu z Podblanicka rozhodla situace, která se odehrála devět minut před přestávkou. To nejprve s míčem pronikl do šestnáctky vlašimský kapitán Ladislav Janda, následně byl faulován a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Marek Červenka. Vstřelil tak jediný gól celého sobotního střetnutí.

„Jsme rádi, že jsme zápas odehráli. Žižkov byl dobrým soupeřem a utkání mělo slušné tempo. V prvním poločase jsme si vedení zasloužili, protože jsme podle mého názoru byli lepším týmem. Byli jsme agresivní a hráli jsme dobře. Ve druhém pak poločase byl lepší náš soupeř,“ komentoval utkání trenér středočeského celku Daniel Šmejkal.

Jenže všechny snahy Viktorie Žižkov alespoň o vyrovnání likvidoval spolehlivě chytající domácí brankář Jakub Markovič. Host z pražské Slavie nastoupil v novém dresu vůbec poprvé a prožil tak vítězný debut, navíc okořeněný čistým kontem.

Kromě Markoviče zasáhl na straně Vlašimi do utkání ještě jeden kmenový hráč Slavie – mladý a talentovaný Jakub Křišťan, který se bude snažit prosadit do kádru pro jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Vlašim – Žižkov 1:0 (1:0). Branka: 36. Červenka (pen.)

Sestava Vlašimi: Markovič – Kozel, Štochl, Broukal, Svoboda – Zinhasovič (46. Sváta), Breda, Křišťan, Janda (46. Marvis) – Vrána, Červenka (46. Bassey).