„Bod je dobrý. Po prohře se Žižkovem jsme za něj rádi. Soupeř hrál dobrý, kvalitní fotbal. Ani jeden nenechal toho druhého rozehrát, byl tam presink z obou stran. Ukázala se kvalita obou mužstev,“ uvedl vlašimský asistent trenéra Dušan Binder.

Ač se Jihlava na jaře zatím herně trápí, tak se na Vysočině hrálo vyrovnané utkání a na vážnější šanci se muselo čekat až do závěru prvního poločasu. Jako první se v ní objevil Lacko. Jeho dva pokusy ale dokázal v obou případech zlikvidovat Vágner. Udeřilo tak na druhé straně. Po střele Pikula ještě Jihlavští odvrátili míč z brankové čáry. Nicméně po krásné akci, kdy Osuagwu vyřešil situaci střelou na přední tyč, už inkasovali, a Vlašim šla do šaten s vedením 1:0.

Domácím se podařilo srovnat v 63. minutě, kdy po rohovém kopu skóroval Vedral. Stav 1:1 vydžel až do závěrečného hvizdu, neboť s blížícím koncem musel hlavní rozhodčí Kvítek udělit početné množství karet. „Na konci se objevily emoce kdo s koho. Chválím ale hráče, že odehráli skvělý zápas,“ poznamenal Binder.

Remízou v Jihlavě Vlašim potvrdila, že se jí zatím na jaře hraje lépe venku než doma. Soupeři venku chtějí víc hrát, víc otevírá hru. Tím pádem se pro nás otevírá víc prostoru kolem boxů či za půlkou, kdy je soupeř výš a chce hrát. Zatímco když přijedou k nám, kde jsme silní na míči, tím pádem hraje v hlubokém bloku a tam ještě nemáme takovou kvalitu, abychom se správně rozhodovali, dávali míče tam, kam chceme,“ komentoval celou záležitost vlašimský asistent hlavního kouče.

Jihlava – Vlašim 1:1 (0:1)

Branky: 63. Osuagwu – 45+1. Osuagwu. ŽK: 5:6. Rozhodčí: Kvítek – Slavíček, Ježek. Diváci: 695.

Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral , Tonbul, Farka (72. T. Svoboda) – Piško (90+3. Tureček), A. Pešek – Křehlík, Lacko (64. Shudeiwa), Selnar (64. Šancl) – Araujo-Wilson (72. T. Franěk).

Vlašim: Vágner – Kareem, Heppner, Breda, Kulhánek – Beran (90+5. Kneifel), Nogha, Planka, Pikul (68. Musil) – Šubert (68. Vachoušek) – Osuagwu (90. Biegon).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...