Kdo by to byl řekl, že se mladý nadějný bek vrátí do známého prostředí takhle brzy. Ani on sám nečekal, že by se proti bývalému klubu postavil necelé dva týdny poté, co z něj odešel. „Věděl jsem dopředu, že půjdu na hostování do Vlašimi a počítal jsem s tím. Nečekal jsem, že se ale tak rychle vrátím do Příbrami na hřiště. Bylo to ale skvělé a rád jsme si tady zase zahrál,“ uvedl po zápase perspektivní obránce, který si před měsícem připsal premiérový start v reprezentaci do 20 let.

Nikdo jiný z týmu Vlašimi neznal příbramský trávník a soupeře tak dokonale jako Halinský, který v týdnu v Mnichově Hradišti naskočil do druhého poločasu, nyní už odehrál kompletních 90 minut a i on se zasloužil na přesvědčivé výhře 3:0 svého nového týmu. „V lize to bude ale úplně něco jiného, protože teď se nacházíme v přípravě a jsme hodně zatavení. Máme těžké tréninky, ale určitě to bylo pro mě hodně motivující utkání a skvělý zápas,“ pochvaloval si Halinský, který přiznal, že se na zápas s Příbramí strašně moc těšil.

Příbram i ve třetím přípravném zápase prohrála
Na třetí pokus Příbram v přípravě obstála. V Pardubicích sahala po remíze

Minimálně do poločasu byl s výkonem svých svěřenců spokojen i trenér Martin Hyský, který je chválil o přestávce a podotkl, že hosté mohli vést o tři branky už v poločase a nikoli po konečném hvizdu.

Po změně stran už ale došlo i na kritiku, když hosté začali prohrávat souboje a domácí se okolo hodiny hry začali dostávat do šancí. „Od začátku jsme ukazovali, že budeme ti, kteří budou ovládat hru. Po 60. minutě už na nás byla znát velká únava a bylo to takové nic moc. Nicméně 3:0 a nla vzadu, takže dobrý,“ zhodnotil Halinský, který viděl vyčerpanost ve hře Vlašimi v poslední třetině zápasu především v přihrávkách a lehkých ztrátách.

Václav Svoboda
Svoboda opouští Vlašim, míří do Prahy. Na dva roky se upsal Dukle

Oba týmy prošly v letní přestávce značnou obměnou kádru. Výraznější byla ale na straně Příbrami, kde nastal včetně odchodu Halinského větší exodus. I tak ale v bývalém působišti objevil známé tváře. „Jsou tam kluci z béčka, se kterými jsem hrával v devatenáctce. Pak Fíša (Daniel Fišl), s nímž jsem hrál celou sezonu na stoperu. Je tam dost nových hráčů. Dost jich skončilo, takže se jedná o téměř nový tým,“ mínil mladý stoper, který za jedenáct dnů oslaví devatenácté narozeniny.

Vlašim odstartovala letní přípravu duelem s Libercem (1:3).
Nové tváře Vlašimi si vedly rozdílně. Nejpozitivněji se trenérovi jevil Sow