„V Kollárovce zázrak se nachází,“ zní v klubové hymně Vlašimi. O jeden takový se pokoušeli svěřenci Martina Hyského, když v domácím prostředí museli smazat tříbrankové manko, aby dál mohli snít o postupu do FORTUNA:LIGY. Od toho se také vyvíjelo utkání.

Jenomže v bráně Teplic stál Grigar, který několikrát podržel svůj tým. A když už se domácí dostali dvakrát do vedení s nadějí, že by přece jenom mohli zdramatizovat zápas, tak hosté přišli s rychlou odpovědí, která jim zaručovala udržení se v nejvyšší soutěži

Vlašimští se chtěli rozloučit adekvátně s letošní povedenou sezonou a před domácími fanoušky rozpoutali ve 33. minutě gólovou smršť, kdy Svoboda střelou pod břevno otevřel skóre. Sotva ale gólové oslavy skončily, tak vypukla radost na druhé straně. Jeden z klíčových mužů celé baráže Mareš si naskočil na roh a hlavou srovnal. Ještě jednu naději vykřesal domácím Zlatohlávek, který se zorientoval ve skrumáži a zařídil svému týmu vedení 2:1 po poločase.

„Samozřejmě jsme cítili, že šance existuje, i když byla malá a že jsme šli za tím, že zázrak je možný. První poločas byl jasně v naší režii, dali jsme krásný první gól. Pak nás samozřejmě zbrzdila standardka na 1:1, ale poločas jsme zaslouženě vyhráli,“ mínil trenér Vlašimi Martin Hyský.

Vlašim v závěrečném kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila nad Opavou 3:1
Pokus o zázrak. Porveme se o dobrý výsledek, hlásí kouč Vlašimi

Hostujícímu kouči Jiřímu Jarošíkovi ale vyšlo parádně střídání. Po změně stran poslal na hřiště Sejka, který se mu po čtyřech minutách odvděčil vyrovnávací trefou. „Trošku bouřky tam bylo. Změnili jsme trošku systém k tomu našemu. V první půli tam moc nebyl, beru to na sebe,“ přiznal trenér Teplic.

„Bohužel vstup do druhého poločasu a individuální chyba, která přichází a potkala nás v nepravý moment. Dostat ve 49. minutě vám sebere vítr z plachet, víru otočit,“ smutnil vlašimský trenér. Jeho svěřenci se pokoušeli ještě o zápletku. Dvě hlavičky Gninga ale zlikvidoval Grigar, a když už byl po překonán po střele Riga, tak ho zastoupili na čáře obránci.

Na druhé straně se musel činit i Vágner, který reflexivně vyrazil nad břevno střelu Mareše z malého vápna nebo následně i Ledeckého. Teplice i už však náskok pohlídaly a udržely se v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu. „Jeli jsme sem s jasným cílem, abychom udělali důležitý druhý krok. Vlašim doma ukázala sílu, tahali jsme za kratší konec. Jsme rádi, že to skončilo,“ ulevil si kouč Teplic. Oproti tomu Vlašim dál zůstane ve druhé lize.

Baráž: Teplice - Vlašim
FOTO: Fortelný sestřelil dvěma góly Vlašim. Teplice zahájily baráž lépe

„Máme z baráže bod, dali jsme dva góly ligovému soupeři a v zápase jsme se víc než vyrovnali, byli jsme herně lepší. Baráž rozhodl první zápas,“ uvedl Hyský, který před svými svěřenci musel smeknout a z baráže si vzal jen pozitivní věci, protože minimálně v domácím utkání Vlašim Teplice přehrála a byla lepším týmem.

„Klobouk dolů před tím, co jsme předvedli. Myslím si, že jsme byli jednoznačně lepším týmem. Ukázali jsme fotbalovost, kterou máme. Nebylo jednoduché se na zápas připravit, protože výsledek 0:3 z prvního zápasu je hodně demotivující. Sebrali jsme si vítr z plachet,“ shnrul Hýsky.

K němu se připojil i nejlepší hráč Vlašimi v průběhu celého jara Jan Suchan. „Jsem rád, že jsme se k odvetě postavili takhle nezabalili to a šli jsme do toho i s tím, že jsme první zápas prohráli o tři branky. Mrzí nás to, trenéř říkal, že se do ligy někteří dostaneme, tak na druhou stranu to může být poslední šance ji hrát. Je potřeba si vzít z toho zkušenosti, dát si je do hlavy a posunout se,“ dodal záložník Vlašimi.

Vlašim – Teplice 2:2 (2:1)

Branky: 33. Broukal, 39. Zlatohlávek – 35. Mareš, 49. Sejk. ŽK: 2:4. Rozhodčí: Szikszay – Nádvorník, Volf. První zápas: 0:3.

Vlašim: Vágner – Icha (81. Hošek), Breda, Broukal, Svoboda – Rigo (81. Toula), Suchan (88. Lehoczki), Křišťan, Jurásek – Gningue (81. Zinhasovič), Zlatohlávek (66. Solomon).

Teplice: Grigar – Hyčka (90+2. Prošek), Vondrášek, Shejbal, Tijani – Fortelný (68. Kodad), Trubač, L. Mareček, Kučera, Nsunzu (46. Sejk) – Mareš (80. Ledecký).