Záložní tým prvoligového celku si stejně jako v minulém roce zpestřil soustředění konfrontací s Vlašimí. Zatímco loni se diváci v mrazivém počasí zahřáli pěti góly do poločasu, kdy domácí už po čtyřiceti minutách hry vedli 3:2, aby tak následně skončil celý zápas, tak tentokrát se na úvodní trefu čekalo poměrně dlouho.

Fotbalisté Vlašimi na úvod přípravy remizovali s Chrudimí
V chumelenici remíza. Vlašim se rozešla s Chrudimí smírně

Až po přestávce totiž otevřeli skóre hosté, kdy se trefil Maxim Obuch. O čtvrt hodiny později se podařilo Vlašimi srovnat, když se prosadil testovaný mladík z Lotyšska Marcis Peilans, který nutně potřebuje získat plusové body, aby v kádru Středočechů zaujal.

“Sedmdesát minut se hrál naprosto vyrovnaný a kvalitní zápas se šancemi na obou stranách. Náš výkon snesl přísnější měřítko. Poté jsme udělali změny, někteří hráči nehráli úplně na svých postech, abychom dodrželi plánovanou minutáž zatěžování hráčů. Soupeř nás začal přehrávat, měl více ze hry a zaslouženě vyrovnal. Chtěli jsme vyhrát, to ale i domácí, remíza je zasloužená,” uvedl trenér hostů Milan Chalupa.

Vlašim – Ostrava B 1:1 (0:0)

Branky: 72. Peilans – 56. Obuch

Sestava Vlašimi:
I. poločas: Vágner – Bala, Halinský, Krunert, Beránek – John, Suchan, Křišťan, Horský – Pejša.
II. poločas: Vágner – Janda, Halinský, Zinhasovič, Heppner – Toula, Šimeček, Rigo, Peilans, Smejkal – Svoboda.

Baník Ostrava B: Murin - Zálešák, Říha (46. Michlík), Stoklásek, Sergio (55. Halda) - Elekana (46. M. Jaroň), Temel, Provazník (46. Obuch), Bamba (70. Elekana), Látal - Chukwudi