„Myšlenka podpořit dobrou věc a udělat i něco mimo fotbalové hřiště přišla na přelomu roku a nenápadné nadhození myšlenky se hned ujalo a pozitivní ohlas v týmu a okolí nás utvrdil v tom, že půjdeme správným směrem,“ uvedl k nápadu tiskový mluvčí klubu Jiří Paýr pro vlašimský web.

V podání Vlašimi dojde na několik etap. Nepůjdou tak všichni najednou. Musí se totiž zohlednit kapacitní možnosti transfuzní stanice v Benešově a zároveň, aby nedošlo k narušení tréninkového cyklu A-týmu.

Vlašim v generálce doma porazila Chrudim.
Beran dvěma góly vystrčil růžky. Vlašim zvládla generálku v premiéře pod světly

Jako první budou darovat krev už ve středu především členové úspěšné staré gardy, která v uplynulých týdnech ovládla fotbalový turnaj v Újezdě. Spolu s nimi půjdou pod jehlu hráči B-týmu, jímž začíná jarní část až ve druhé polovině března. „

„Poděkování patří Pavlu Čermákovi, který s realizací zásadním způsobem pomohl,“ řekl Paýr s tím, že pro hráče A-týmu se vhodný konkrétní termín bude muset ještě najít. „Kluci přijali tento nápad pozitivně a určitě se rádi zapojíme,“ uvedl za kabinu Vlašimi zkušený obránce Petr Breda. Jeho slova potvrzuje i dobrý trenér Martin Hyský. „Určitě je to super myšlenka a rádi se zapojíme,“ dodal kouč.