Bez vstřelené branky v jarních ligových zápasech vstoupili do tohoto zápasu fotbalisté Vlašimi a Třince. Aktivnějším týmem byla domácí Vlašim, které se povedl úvod utkání. Po čtvrthodině hry se domácí tým dostal do vedení a v kolonce jarních vstřelených gólů vymazal nulu. Filip Blecha poslal šikovnou přihrávku na hranici vápna, v akci pokračoval Fortune Bassey. Někdejší hráč Ústí nad Labem se obtočil okolo obránce a poslal míč ke vzdálenější tyči. Gólman Pastornický se natahoval, ale na tuto dobře umístěnou ránu nedosáhl.

Na další velkou příležitost se na stadionu v Kollárově ulici čekalo až do 38. minuty. Lucas Dias prodloužil míč do prostoru, kam si nabíhal Václav Svoboda. Jenže si míč příliš předpokl, a tak u něj byl první brankář. V samotném závěru poločas mohl domácí vedení navýšit Svoboda, ale jeho projektil vytěsnil brankář Třince na rohový kop. Z něj se už vlašimští hráči k ohrožení branky nedostali. Po prvním poločase vedli domácí 1:0.

V 54. minutě měli svou první výraznější příležitost hosté. Junior Attah pálil z otočky, a tak musel dobrý zákrok vytáhnout brankář Jakub Markovič. Po hodině hry se znovu míč dostal do bezprostřední blízkosti branky Vlašimi, ale nikdo z hostujících fotbalistů jej nedokázal dopravit za brankovou čáru. V 77. minutě mohli domácí navýšit své vedení, po akci Michala Vrány ovšem Fornune Bassey nechal vyniknout gólmana. Nevyužité šance mohly domácí mrzet, ale v závěru nedokázal Attaha zamířit přesně.

Vlašim - Třinec 1:0 (1:0)Branky: 15. Bassey. Rozhodčí: Doroušák - Mikeska, Bureš. ŽK: 61. Průcha – 41. Vaněk, 43. Janoščín.

Vlašim: Markovič – P. Breda, J. Štochl, V. Svoboda – Blecha, Průcha, Zinhasović, Vrána (78. Firbacher), Dias (73. Křišťan) – Bassey, Jurásek (66. Janda).

Třinec: Pastornický – Hýbl (48. Stáňa), Gáč, Janoščín, Foltyn – Hlúpik (46. Puchel), Javůrek (46. Weber), Omasta, Vaněk (87. Samiec) – Tijani (46. Attah), Habusta.